Zarząd Sunway Network SA, notowanej na NewConnect technologicznej firmy z obszaru VR i AR, zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na dzień 23 kwietnia 2024 rok. W trakcie obrad akcjonariusze zadecydują o emisji akcji dla udziałowców Sunway Network Company Limited z siedzibą w Hongkongu, w zamian za 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. W ten sposób Sunway Network SA zrealizuje zapowiadane przejęcie firmy z Hongkongu i będzie mógł w pełni przystąpić do wdrażania nowej strategii rozwoju. Wartość przejmowanej spółki została wyceniona na 193 mln PLN.

Sunway Network Company Limited obecnie z sukcesem prowadzi działalność w ramach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz animacji 3D. Chce wprowadzić na rynek zaawansowane okulary AR i VR pod swoją marką, w czym mają pomóc wiedza, doświadczenie, liczne kontakty czy też międzynarodowa baza klientów (Chiny, USA, Polska), które posiada spółka z Hongkongu. Władze spółki liczą, że dzięki połączeniu tych czynników uda się stworzyć skuteczne rozwiązania dla polskiej branży militarnej oparte o technologie rozszerzonej rzeczywistości.

Wykonaliśmy kolejny krok do przejęcia Sunway Network Company Limited. Będzie to dla nas kluczowy moment, gdyż właśnie w tej spółce znajduje się wiedza, technologia oraz całe know-how. Widzimy mnóstwo możliwości na stale rozwijającym się rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W pierwszej kolejności będziemy chcieli skupić się na wdrożeniu okularów AR na rynek, w tym w sektorze wojskowym. Planujemy zaprezentować je już we wrześniu tego roku. Spółka w bieżącej działalności operacyjnej zajmie się również sprzedażą trenażerów laserowych SunwayShot. – mówi Tomasz Hofman, wiceprezes zarządu Sunway Network SA.

Planowane podwyższenie kapitału zakładowego ma być dokonane poprzez emisję 16 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, których wartość będzie równa średniej cenie notowania akcji spółki z okresu 3 miesięcy poprzedzających dzień emisji. Akcje te zostaną objęte po połowie przez obecnych udziałowców Sunway Network Company Limited.

Wycena spółki Sunway Network Company Limited na 193 mln PLN świadczy o uznaniu potencjału oraz wartości, jaka kryje się za nowoczesną technologią oraz know-how, które posiada spółka. Jej przejęcie pozwoli nam na liczne synergie, tworząc jeszcze większą wartość dla naszych akcjonariuszy. Naszym celem jest nie tylko budowanie silnej pozycji na rynku VR i AR, ale również długoterminowe tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizują sposób, w jaki ludzie postrzegają technologię i interakcję ze światem wirtualnym. – dodaje Tomasz Hofman.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments