Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania związane z realizacją zadań logistyki wewnętrznej. Trzy firmy demonstrowały to rozwiązanie na ostatnich targach i wydarzeniach, a w czwartek 4 kwietnia odbędzie się webinarium zatytułowane „The Next-Generation Solution of Intra-Logistics Fulfillment”.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Universal Robots i Zivid, aby wprowadzić przełomowe rozwiązanie do obsługi logistyki wewnętrznej. Wykorzystując moc zaawansowanej technologii wizyjnej i wiodącej w branży robotyki współpracującej, SIMATIC Robot Pick AI jest w stanie zapewnić łatwą kompletację w każdym środowisku.  mówi Ignacio Moreno, Business Development Manager w Siemens. 

Partnerstwo stanowi znaczący krok naprzód w rozwiązywaniu złożonych wyzwań stojących przed sektorami logistyki i e-commerce. Nowoczesne centra realizacji zamówień charakteryzują się zautomatyzowanym transportem dużych ilości i odmian jednostek magazynowych (SKU), a nowe rozwiązanie zostało opracowane specjalnie w celu zaoferowania branży niezawodnego rozwiązania do kompletacji, niezależnie od kształtu przedmiotów, ich rozmiaru czy stopnia przezroczystości.

Istnieje ogromny potencjał i znaczne zapotrzebowanie na automatyzację w centrach realizacji zamówień i branży e-commerce. To rozwiązanie zapewnia naszym klientom łatwość użytkowania i integrację, jakiej można oczekiwać od współpracy z najlepszymi dostawcami oprogramowania wizyjnego, robotyki i wykrywania. Współpraca z firmami Siemens i Zivid podkreśla nasz ciągły nacisk na połączenie naszej platformy robotów z technologiami sztucznej inteligencji i jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania w dostarczanie automatyzacji dla każdego i wszędzie. mówi Daniel Friedman, globalny dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Universal Robots. 

Rozwiązanie składa się z najnowocześniejszych technologii:

• SIMATIC Robot Pick AI firmy Siemens, wstępnie wyszkolone oprogramowanie wizyjne oparte na głębokim uczeniu, umożliwia robotom wykonywanie zadań wcześniej ograniczonych do obsługi ręcznej.

• UR20 firmy Universal Robots, dzięki zwiększonemu zasięgowi i kompaktowej konstrukcji, umożliwia automatyzację aplikacji wymagających podnoszenia ciężkich przedmiotów na większe odległości, przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa UR (rozwiązanie działa płynnie w całej rodzinie cobotów UR).

• Innowacyjna kamera Zivid 2+ M130 jest pierwszym czujnikiem 3D zdolnym do obrazowania wszystkiego, w tym przezroczystych i półprzezroczystych przedmiotów, rozszerzając dostępność i możliwości kompletacji w handlu elektronicznym i aplikacjach do realizacji zamówień.

Łącząc nasze rozwiązanie wizyjne 3D z Siemens i UR, oferujemy solidne rozwiązanie, które zaspokaja zmieniające się potrzeby sektorów logistyki i handlu elektronicznego. Nasza współpraca otwiera nowe możliwości automatyzacji niezawodnej kompletacji zamówień, która może być naprawdę dostępna dla każdego. mówi Amy Landau, inżynier ds. marketingu produktów w Zivid.

Po demonstracji na wybranych targach w Europie i Ameryce Północnej w ostatnich tygodniach rozwiązanie zostanie po raz pierwszy szczegółowo zaprezentowane 4 kwietnia podczas webinarium prowadzonego przez wszystkich trzech partnerów. Webinarium będzie transmitowane na żywo z siedziby Universal Robots w Odense w Danii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments