HB Reavis, właściciel Varso Tower w Warszawie, najwyższego wieżowca Unii Europejskiej, wybrał Magnicity do obsługi trzech ostatnich pięter budynku, na których powstanie wyjątkowa przestrzeń z panoramicznym tarasem widokowym. Będzie to szósty obiekt w portfolio Magnicity na świecie.

Podpisanie umowy ogłoszono zaledwie kilka tygodni po podpisaniu kontraktu na obsługę najwyższego piętra Zalmhaven I Tower w Rotterdamie oraz uzyskaniu patentu na Spiral Tower – zrównoważoną atrakcję miejską, stworzoną z poszanowaniem zarówno środowiska, jak i społeczności lokalnych. Podpisane w ostatnich tygodniach umowy ugruntowują pozycję Magnicity jako globalnego lidera w dziedzinie miejskiej turystyki wysokościowej.

Kultowe Varso Tower, zaprojektowane przez brytyjskie biuro architektoniczne Foster + Partners, wznosi się nad stolicą na wysokość 310 metrów. Biurowiec z widokiem na kompleks Varso Place ma też tarasy widokowe i idealną lokalizację w centrum Warszawy. Przestrzeń Magnicity w Varso Tower będzie obejmowała wypełniony drzewami taras na 49. piętrze, a także dach znajdujący się na szczycie wieżowca (piętro 53.). Miejsce to będzie oferowało odwiedzającym piękną panoramę Warszawy, niesamowite doświadczenia oraz przestronny bar z widokiem na ogród na szczycie wieżowca i Pałac Kultury i Nauki.

Celem Magnicity jest stworzenie nowego, atrakcyjnego punktu na turystycznej mapie Warszawy i promocja miasta na arenie międzynarodowej. Prace nad tworzeniem nowej przestrzeni rozpoczną się w drugim kwartale 2024 roku, a oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2025 rok.

Magnicity, lider w dziedzinie miejskiej rekreacji na wysokości 

Dzięki wykorzystaniu przestrzeni zlokalizowanych na szczytach kultowych budynków we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Niderlandach Magnicity udowodniło swoją umiejętność kreowania przestrzeni, w których rozrywka i poznawanie miasta harmonijnie się łączą. Placówka Magnicity w Warszawie będzie oferować niezapomniane wrażenia zarówno osobom odwiedzającym stolicę, jak i jej mieszkańcom.

Nowa inwestycja w stolicy Polski umacnia pozycję Magnicity jako lidera w dziedzinie rekreacji miejskiej na szczytach wieżowców.

Warszawski boom turystyczny

Warszawa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie – European Best Destination Organization uznało ją za Najlepszą Destynację Turystyczną roku 2023. Tylko w 2022 roku miasto odwiedziło 9 milionów turystów z kraju i zza granicy. Magnicity chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju stolicy Polski poprzez wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia.

Jestem bardzo dumna z tego, że Magnicity wprowadza się do Warszawy, na szczyt kultowego Varso Tower. Naszą ambicją w ramach grupy jest oferowanie wyjątkowych wrażeń, które są źródłem emocji i pozwalają odkrywać miasto w zupełnie nowy sposób. Cieszę się, że nasza propozycja i doświadczenie przekonały HB Reavis. Teraz w budowie tego wyjątkowego projektu rozpoczyna się nowa faza, której efekty na pewno zachwycą wielu zwiedzających. – mówi Alexia Vettier, CEO Magnicity. 

Od początku prac projektowych nad Varso Tower chcieliśmy dzielić się niepowtarzalnymi widokami Warszawy nie tylko z pracownikami tutejszych biur, ale także jak najszerszym gronem gości budynku. Ogromne zainteresowanie, jakim niezmiennie cieszy się wizyta na dachu wieżowca, przekonało nas do zaangażowania w zarządzanie tym miejscem doświadczonego partnera. Dlatego z satysfakcją podpisaliśmy 20-letnią umowę najmu z firmą Magnicity, która z sukcesem dba o wyjątkowe wrażenia i bezpieczeństwo zwiedzających takie atrakcje w popularnych obiektach w Chicago, Paryżu, Berlinie i Rotterdamie. Podobnie jak mieszkańcy stolicy i turyści, my również nie możemy się doczekać chwili, gdy tarasy na dachu wieżowca zostaną otwarte dla każdego. Do zobaczenia na górze! – mówi Cezary Błaszczyk, członek zarządu HB Reavis Investments w Polsce.

Magnicity ma już pięć lokalizacji w kultowych budynkach w sercu największych miast świata. W Paryżu Magnicity, od 1974 roku, jest właścicielem Paris Montparnasse Observatory, znajdującego się na szczycie Montparnasse Tower. W 1993 roku firma rozpoczęła również działalność w słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej (Berliner Fernsehturm), natomiast w Chicago od 2012 roku jest właścicielem i operatorem 360 Chicago Observation Deck.

Magnicity posiada również dwie lokalizacje w Rotterdamie, gdzie w 2020 roku nabyło Euromast Tower, a następnie, w roku 2024, zaczęło obsługiwać najwyższe piętro wieżowca Zalmhaven I.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments