CD Projekt planuje wejście w fazę produkcyjną projektu Polaris z uniwersum wiedźmińskiego w II półroczu, poinformował joint chief executive officer i członek zarządu Michał Nowakowski.

„Polaris rozpocznie nową trylogię wiedźmińską. To nasz najbardziej zaawansowany projekt. Podczas gdy wciąż jesteśmy w preprodukcji nasz plan zakłada rozpoczęcie fazy produkcji Polaris w II półroczu” – powiedział Nowakowski podczas wideokonferencji.

Przy projekcie pracuje ponad 400 osób, co oznacza osiągnięcie targetu dla fazy produkcyjnej, dodał członek zarządu.

„’Sirius’, realizowany przez studio Molasses Flood ze wsparciem naszych developerów. W ub.r. zdefiniowaliśmy nowy framework dla tego projektu i jest on we wczesnej fazie preprodukcji. Ostatnim projektem z wiedźmińskiej franszyzy jest 'Canis Maioris’ to remake pierwszej gry Wiedźmin. Realizowany jest przez Fool’s Theory nad naszym nadzorem. Prace są w fazie koncepcyjnej. Projekt będzie realizowany od podstaw na Unreal 5 i będzie wykorzystywał toolset opracowany dla 'Polaris'” – dodał Nowakowski.

Ponadto „Orion” – sequel gry „Cyberpunk 2077” – znajduje się również w fazie koncepcyjnej pod nadzorem weteranów „CP2077”. Zespół nowego IP – „Hadar” – się powiększa i obecnie eksploruje kluczowe filary dla IP w fazie koncepcyjnej, wskazał członek zarządu.

Do 500 osób w projekcie

CD Projekt zakłada posiadanie do 400-500 osób w zespole produkcyjnym jednego projektu, dodatkowo wspieranych możliwościami AI, poinformował chief strategy officer i członek zarządu Adam Kiciński.

Wewnętrznie uważamy, żeby nie mieć zbyt wielkich zespołów developerskich i mieć maksymalnie 400-500 osób w zespole produkcyjnym projektu, umożliwiając im wsparcie możliwościami oferowanymi przez AI” – powiedział Kiciński podczas wideokonferencji.

Dodał, że grupa nie zakłada działań zmniejszających zespoły z powodu sztucznej inteligencji.

Jesteśmy dobrze spozycjonowani do realizacji naszych projektów. W tym roku zakładamy stabilność, jeśli chodzi o wielkość teamów, przy rosnącym zatrudnieniu w studiu w Bostonie” – dodał członek zarządu.

Obecnie 17 osób zajmuje się grą „Cyberpunk 2077”, ponad 400 wchodzi w skład zespołu projektu „Polaris”, który zbliża się do fazy produkcyjnej, za „Orion” obecnie odpowiada 47 deweloperów, 37 osób jest w zespole „Sirius” i 20 pracuje nad filarami nowego IP „Hadar”. Ponadto 95 osób działa w zespole Shared Services, który aktualnie w większości wspiera „Polaris”, a dodatkowe 8 osób zajmuje się „innymi projektami”. Łącznie zaangażowanych w projekty grupy CD Projekt jest aktualnie 627 deweloperów, podała spółka w prezentacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments