Stoen Operator realizuje kolejną inwestycję i wyposaża swoje zespoły terenowe w nowoczesne, ekologiczne auta elektryczne. Niskoemisyjne samochody to kolejny krok na drodze transformacji energetycznej realizowanej w spółce, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Szybciej, wygodniej i ekologicznej

Nowoczesne pojazdy Renault Kangoo z napędem elektrycznym będą służyły zespołom zabezpieczeń i telemechaniki oraz pogotowia energetycznego Stoen Operator. Będą z nich korzystać także serwisanci operatora, którzy w stolicy prowadzą wymianę liczników energii elektrycznej. Dzięki nowoczesnej flocie brygady terenowe będą mogły szybciej reagować na zgłoszenia związane z awariami sieci energetycznej na terenie stolicy, a także jeszcze sprawniej realizować program wymiany mierników na inteligentne opomiarowanie.

Nasze nowe „elektryki” będą wykorzystywane przede wszystkim do prac eksploatacyjnych związanych z oględzinami urządzeń, ich naprawą oraz wymianą. Te samochody są w pełni wyposażone i przystosowane do specyfiki pracy naszych zespołów terenowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom i możliwości korzystania z buspasów oraz zwolnienia z opłat za parking, brygady czuwające nad bezpieczeństwem energetycznym sieci w Warszawie szybciej i w bardziej komfortowych warunkach będą realizować swoje zadania. – wyjaśnia Sławomir Łaziuk, koordynator floty w stołecznym OSD. 

Ekologiczne pojazdy będą miały wpływ na redukcję emisji CO2, co ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony środowiska i walki z globalnym ociepleniem. Decyzja o inwestycji w samochody zasilane energią elektryczną jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania w transporcie stolicy.

Inwestycja w nową flotę to element strategii Stoen Operator, w której spółka kładzie nacisk na rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Aspekty te łączą się z dążeniem do obniżenia wpływu na środowisko naturalne. Warszawski OSD konsekwentnie realizuje cele w obszarze zrównoważonego rozwoju i wprowadza proekologiczne rozwiązania w obszarze swojej działalności operacyjnej, a od teraz także w zarządzaniu flotą samochodów służbowych.

Kompleksowe inwestycje w niskoemisyjność

Rozwój obszaru eMobility w Stoen Operator ułatwia infrastruktura posiadana przez spółki Grupy E.ON w Polsce. Zasilanie aut elektrycznych operatora będzie możliwe łącznie na 7 stacjach z 14 punktami ładowania, w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy: przy ul. Rudzkiej 18, Nieświeskiej 52 oraz Chrzanowskiego 12.

Swoją najnowszą inwestycją Stoen Operator wpisuje się w globalne trendy związane z eMobility i aktywnie przyczynia się do tworzenia zrównoważonej przyszłości dla Warszawy i jej mieszkańców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments