Nowa platforma vPro zapewnia najwyższą produktywność, bezpieczeństwo, łatwe zarządzanie i stabilność firmom każdej wielkości.

Co nowego: podczas targów MWC 2024 firma Intel poinformowała, że zalety komputerów AI PC będą także dostępne dla klientów komercyjnych dzięki nowej platformie Intel vPro®. Ulepszone funkcje procesorów Intel® Core™ Ultra z wbudowanymi układami Intel® Arc™ i Intel® Core™ 14. generacji wprowadzą nowe rozwiązania dla przedsiębiorstw, małych i średnich firm, sektora publicznego (w tym oświaty) i obliczeń na brzegu sieci. W tym roku szeroka oferta komercyjna obejmuje ponad 100 różnych notebooków, urządzeń 2 w 1, komputerów stacjonarnych i podstawowych stacji roboczych od partnerów firmy Intel, takich jak: Acer, ASUS, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, Lenovo, LG, Microsoft Surface, NEC, Panasonic, Samsung i Vaio.

Nowa platforma Intel vPro połączona z procesorami Intel Core Ultra nieustannie podnosi poprzeczkę w zakresie produktywności, bezpieczeństwa, łatwości zarządzania i stabilności, aby pozwolić organizacjom IT na skuteczne wprowadzanie zmian. Zapewniamy nowe możliwości sztucznej inteligencji z pomocą ponad 100 dostawców oprogramowania, systemu Windows 11 i platformy Copilot. Rok 2024 to najlepszy moment, aby odświeżyć urządzenia i przygotować firmę na nadejście sztucznej inteligencji. – David Feng, wiceprezes działu Client Computing Group firmy Intel i dyrektor generalny działu Client Segment.

Informacje o procesorach stosowanych w komputerach AI PC dla firm: nowy procesor Intel Core Ultra zapewnia maksymalną wydajność, większą energooszczędność oraz ma wbudowane procesory graficzne Intel Arc. Dzięki zdolnościom przyspieszania sztucznej inteligencji na poziomie jednostki centralnej (CPU), jednostki graficznej (GPU) i nowej jednostki przetwarzania neuronowego (NPU) komputery z procesorami Intel Core Ultra dla firm będą mogły obsłużyć codzienne aplikacje oraz uwolnić niekończącą się falę korzyści płynących ze sztucznej inteligencji.

Wbudowany procesor GPU Intel Arc zapewnia dwukrotnie większą wydajność graficzną w porównaniu z poprzednią generacją1 oraz szereg zaawansowanych funkcji, takich jak obsługa sztucznej inteligencji i ray tracing na potrzeby nowoczesnego oprogramowania. Możliwości te są dodatkowo rozszerzane o nowy, wspierany przez producentów OEM, sterownik graficzny stacji roboczej Intel Arc Pro, który zapewnia większą optymalizację wydajności w oprogramowaniu kreatywnym, projektowym i inżynieryjnym.

Dodatkowo nowe procesory Intel Core 14. generacji znajdą zastosowanie w wielu komputerach stacjonarnych i stacjach roboczych klasy podstawowej, co dopełnia ofertę skierowaną do firm. Procesory Intel Core są oparte na wydajnej architekturze hybrydowej, która maksymalizuje przestrzeń obliczeniową na potrzeby zaawansowanych aplikacji i wielozadaniowości, a technologie Intel® Thread Director i Intel® Dynamic Tuning zarządzają zadaniami i częstotliwościami zegara, aby zapewnić optymalną wydajność, energooszczędność i doskonałe wrażenia użytkowe.

O nowej platformie Intel vPro: czołowa pozycja firmy Intel jest gwarantem wysokiej mocy i wydajności. Platforma Intel vPro jest bezpieczną, łatwą w zarządzaniu i stabilną bazą do wykonywania zadań obliczeniowych przez klientów komercyjnych:

• produktywność – platforma Intel vPro wykorzystuje zalety najnowszych technologii procesorów i platform, aby zwiększać produktywność użytkowników. Dzięki temu można liczyć na znaczący wzrost wydajności aplikacji biurowych (o 47%) w porównaniu z trzyletnim komputerem PC2.

• bezpieczeństwo – ulepszona technologia Intel® Threat Detection została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu nowej jednostki NPU do poprawy skuteczności wykrywania niestandardowych zachowań aplikacji i zmniejszania zużycia mocy. Nowy silnik Intel® Silicon Security Engine uwierzytelnia oprogramowanie układowe systemu, aby chronić go przed zagrożeniami cybernetycznymi poniżej warstwy systemu operacyjnego (OS).

• łatwość zarządzania – Intel® Device Discovery jest nowym sposobem na to, aby narzędzia oparte na chmurze otrzymywały informacje niezbędne do podejmowania odpowiednich działań na danych komputerach. Technologia Intel® Device Health połączona z rozwiązaniami VMware i Eclypsium pozwala organizacjom IT uzyskać wgląd w wymagania dotyczące poprawek na skalę wszystkich urządzeń oraz zapewnia kompleksowe zarządzanie. Firma Intel nieustannie inwestuje w zdalne zarządzanie oparte na sprzęcie – zarówno na potrzeby rozwiązań lokalnych, które wykorzystują technologię zarządzania punktami końcowymi, jak i rozwiązań natywnych dla chmury, takich jak VMware Workspace ONE3.

• stabilność – celem programu Intel Stable IT jest zapewnienie organizacjom IT możliwości jednokrotnego kwalifikowania na potrzeby niezawodnych wdrożeń4. Aby umożliwić bezproblemowe przejście na nowy system operacyjny, Intel vPro odpowiada za walidację i zgodność z systemami Windows 10 i Windows 11. Wydajny program wspierania programistów firmy Intel pozwolił na zapewnienie kompatybilności aplikacji w systemie Windows 11 na poziomie 99,7%.

Dodatkową zaletą platformy Intel vPro jest zrównoważony rozwój w całym cyklu użytkowania produktu PC. Obecnie 94% urządzeń opartych na platformie Intel vPro mają certyfikat EPEAT Silver lub wyższy5, a pojedyncze użycie opcji zdalnej naprawy Intel vPro pozwala zaoszczędzić emisję dwutlenku węgla równą dwuletniemu użytkowaniu komputera (w porównaniu z dojazdem technika na miejsce)6.

Dlaczego ma to znaczenie: komputery AI PC zasadniczo zmienią sposób, w jaki organizacje korzystają ze swoich urządzeń, otwierając przed pracownikami na całym świecie nowe doświadczenia i nowy poziom produktywności. W ramach programu AI PC Acceleration firmy Intel ponad 300 funkcji wspieranych przez sztuczną inteligencję – z których wiele powstało od podstaw z myślą o współpracy handlowej, produktywności, tworzeniu treści i dostępności – zostanie zoptymalizowanych w unikatowy sposób, aby działać najlepiej na procesorach firmy Intel.

Co ważne, na rynku profesjonalnych stacji roboczych wzrosły oczekiwania co do wydajności grafiki. Nową generację wbudowanych układów graficznych Intel Arc Pro cechują funkcje i certyfikaty niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), które zwykle można znaleźć tylko w droższych zewnętrznych kartach graficznych. Daje to także początek nowej erze responsywnych i niezawodnych funkcji, których obecnie oczekują pracownicy. Ray tracing pomaga wizualizować projekty produktów, AI pozwala konwertować filmy do rozdzielczości 8K, AV1 oferuje bezpłatną i doskonałej jakości kompresję oraz przesyłanie strumieniowe obrazu, a sterowniki z certyfikatem ISV zapewniają niezawodność podczas tworzenia architektury i projektowania produktów.

Jeśli natomiast chodzi o system operacyjny, firma Intel może szczycić się długą historią współpracy z Microsoftem. Wspólnie wkraczają w rok, który upłynie pod znakiem komputerów AI PC, dlatego ścisła współpraca przy projektowaniu sprzętu i oprogramowania zapewni bardziej produktywne, kreatywne i bezpieczne wrażenia z użytkowania systemu Windows 11 oraz oprogramowania Microsoft Teams i Copilot.

To kluczowy moment w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw. Jesteśmy niezwykle dumni ze ścisłej współpracy między firmami Microsoft i Intel. Dzięki komputerom AI PC, poprzez połączenie oprogramowania Copilot i rozwiązań sprzętowych procesorów Intel Core Ultra, jesteśmy w stanie zapewnić większą wydajność, lepszą grafikę i nowe możliwości AI w zakresie produktywności i kreatywności na dużą skalę. – mówił James Howell, dyrektor generalny ds. systemu Windows w firmie Microsoft. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments