Gogle Vision Pro zostały oficjalnie zaprezentowane przez Apple na początku lutego br. Urządzenie umożliwia zabawę rzeczywistością rozszerzoną i można nim sterować za pomocą gestów, ruchów gałek ocznych i poleceń głosowych. Dostępność aplikacji Cisco Webex nie tylko zwiększy możliwości Apple Vision Pro w zastosowaniach profesjonalnych i pracy hybrydowej, ale wprowadzi firmowe spotkania i wideokonferencje na zupełnie nowy poziom.

Cisco Webex dla Apple Vision Pro wykorzystuje zaawansowane możliwości natywnie wbudowane w systemie VisionOS. Po dołączeniu do spotkania Webex można zarządzać strumieniami wideo poszczególnych uczestników i oddzielnym oknem zawartości udostępnianej, skalując je do naturalnych rozmiarów za pomocą intuicyjnych gestów chwytania i przeciągania. Nieskończony obszar roboczy Apple Vision Pro pozwala zmienić rozmiar i układ tych okien, umożliwiając współpracę nieskrępowaną ograniczeniami ekranu o stałych rozmiarach i proporcjach. Wirtualna persona użytkownika Apple Vison Pro dynamicznie i naturalnie reprodukuje jego rzeczywiste gesty i mimikę, które są widoczne dla pozostałych uczestnikom spotkania Webex.

Użytkownicy Cisco Webex mogą jednocześnie korzystać ze znanych im już możliwości i funkcji, takich jak usuwanie szumów tła, tłumaczenia w czasie rzeczywistym, napisy kodowane czy ankiety na żywo, zintegrowanych z Webex dla Apple Vision Pro. Pracownicy mobilni lub aktualnie przebywający w podróży służbowej mogą bezproblemowo przenosić spotkania między Apple Vision Pro a komputerem Mac lub iPhonem – wystarczy otworzyć aplikację Webex i wcisnąć przycisk Dołącz. Integracja z kalendarzem zapewnia dostęp do harmonogramu zaplanowanych spotkań i proste dołączanie do nich jednym gestem.

Apple i Cisco zawsze stawiały na jakość doświadczeń użytkownika i doskonałe wzornictwo produktu. Wprowadzenie Webex dla Apple Vision Pro jest kolejnym krokiem do zapewnienia klientom możliwie najlepszych doświadczeń na urządzeniach Apple oraz oferowanie maksymalnej elastyczności w zakresie czasu, miejsca i sposobu pracy. To kolejny krok w kierunku zapewnienia pracownikom elastyczności i tego, co nazywamy zerowym dystansem – poczucia fizycznego uczestnictwa w spotkaniu, usuwającego ograniczenia wynikające z dzielącej nas odległości. – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa i współpracy w Cisco.

Aplikację Cisco Webex można pobierać ze sklepu App Store dla systemu VisionOS. Webex dla Apple Vision Pro zapewni nowy wymiar produktywnej i bezpiecznej współpracy w zakresie tzw. obliczeń przestrzennych (ang. spatial computing), czyli technologii interakcji człowieka z komputerem w wirtualnych przestrzeniach rzeczywistości rozszerzonej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments