Działający w branży medycznej startup eGabinet, który z końcem 2023 roku pozyskał 2 miliony złotych finansowania od aniołów biznesu, dokonał właśnie kolejnego strategicznego kroku w swoim rozwoju. Do rady nadzorczej spółki, tworzącej wielofunkcyjne oprogramowania do zarządzania klinikami, dołączył właśnie Karol Sadaj.

Doświadczony manager znany z sukcesów, jakie zapewnił takim firmom jak Uber, Revolut czy Aion Bank wesprze polski startup w obszarze wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Jak deklarują wspólnie z CEO eGabinet Piotrem Strychalskim, ich aspiracją i celem jest pozycja lidera rynku oprogramowania dla placówek medycznych w Europie.

Powstały w alternatywie do tradycyjnej rejestracji telefonicznej, startup eGabinet oferuje kompleksowe rozwiązania do zarządzania placówkami medycznymi oraz dokumentacją pacjentów, tym samym znacząco ułatwiając pracę lekarzy oraz personelu medycznego. Oprogramowanie, wykorzystujące technologię chmurową, oferuje niemal natychmiastowy dostęp do danych dotyczących placówki, jak i historii medycznej pacjenta z dowolnego urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnych poziomów szyfrowania oraz bezpieczeństwa.

System rejestracji oraz kalendarz wizyt jest przejrzysty i prosty w obsłudze z perspektywy pacjenta, jak i samej przychodni, a dodatkowo oprogramowanie automatyzuje dobór sal oraz narzędzi niezbędnych do planowanego badania. Co więcej, eGabinet dostarcza e-skierowania, e-zwolnienia czy e-recepty do pacjenta w 14 sekund od ich wystawienia, jednocześnie ułatwiając pracę lekarzowi poprzez szereg podpowiedzi w trakcie ich wypisywania, związanych z zalecaną ilością opakowań czy samym dawkowaniem.

Spółka, która niespełna dwa miesiące temu zamknęła swoją drugę rundę finansowania, skupia się na rozszerzeniu funkcjonalności swojego oprogramowania i ugruntowaniu pozycji na krajowym rynku, a także przygotowaniu do międzynarodowej ekspansji. Właśnie w tych działaniach, ma pomóc nowy członek rady nadzorczej eGabinet – Karol Sadaj, który wnosi do spółki ogromne doświadczenie pozyskiwane w trakcie pracy dla takich firm jak Revolut, Uber czy Aion Bank. Karol cechuje się nieszablonowym podejściem do biznesu, co w połączeniu z jego wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju i ekspansji firm, będzie dla nas nieocenionym wsparciem. Liczę, że nasza współpraca pozwoli na wprowadzenie szeregu nowych atrakcyjnych produktów i globalny rozwój eGabinet. Co więcej, Karol jest przede wszystkim świetnym człowiekiem i partnerem do rozmowy, który nie boi się wyzwań i pozornie szalonych pomysłów. Właśnie dlatego, jestem zdania, że wniesie znaczącą wartość w realizacji naszych planów. – dodaje Strychalski.  komentuje Piotr Strychalski, CEO eGabinet. 

Piotr Strychalski oraz Karol Sadaj

Karol Sadaj swoje szerokie doświadczenie budował jako szef marketingu Ubera w Polsce, w latach 2016-2018. Następnie jako Country Manager wprowadził na polski rynek markę Revolut, osiągając błyskawiczny rozwój firmy i skalując liczbę użytkowników z 40 tysięcy do ponad miliona w niespełna rok. W ostatnich latach odpowiadał za strategię rozwoju działalności Aion Banku, gdzie pełnił funkcję Country Head Poland, a także angażuje się w ekosystem startupowy, wspierając swoją wiedzą i doświadczenie najbardziej perspektywiczne projekty.

Od dłuższego czasu mocno przyglądam się branży Medtech, dostrzegając w niej ogromny potencjał, a eGabinet jest jednym z mocniej wyróżniających się graczy na tym rynku. Piotr i jego zespół mają świetny model biznesowy, przynoszący obecnie już regularne przychody oraz są w momencie przed logarytmicznym wzrostem, czyli w chwili gdzie moje doświadczenie i wiedza mogą być realną wartością i pomóc spółce osiągać ambitne cele. Moim zdaniem, eGabinet ma ogromną szansę, w perspektywie najbliższych kilku lat, stać się liderem rynku oprogramowania medycznego w Europie, do czego będziemy wspólnie dążyć. komentuje Karol Sadaj.

Spółka tylko w ciągu ostatniego roku podwoiła liczbę lekarzy korzystających z ich rozwiązania, a ilość obsłużonych wizyt wzrosła w tym okresie o ponad 40%. Dodatkowo, odpowiadając na potrzeby swoich klientów, eGabinet planuje w najbliższych tygodniach wprowadzenie szeregu nowych funkcjonalności do swojego oprogramowania, takich jak intuicyjny moduł finansowo-księgowy, który pozwoli w łatwy sposób dbać o budżet oraz kontrolować płynność finansową placówek medycznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments