NATEK, lider rynku CEE w zakresie outsourcingu usług i specjalistów IT, dołączył do grona najemców biurowca Infinity. Firma wprowadzi się do budynku przy ul. Legnickiej 16 we Wrocławiu w maju 2024, a jej biura zostaną zaaranżowane na 700 mkw. nowoczesnej przestrzeni, usytuowanej na 5. piętrze budynku.

NATEK jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług IT. Dzięki wysoko wykwalifikowanemu zespołowi ponad 700 ekspertów z dziedziny IT wspiera transformację cyfrową swoich globalnych partnerów. Organizacja posiada szerokie portfolio usług i udokumentowane doświadczenie w postaci ponad 200 pomyślnie zrealizowanych projektów w różnych kompetencjach technicznych dla wysoce wyspecjalizowanych rynków i branż.

NATEK specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu informatycznych rozwiązań biznesowych w takich obszarach, jak m.in.: utrzymanie sieci, wdrażanie, migracja i wsparcie środowiska SAP, obsługa techniczna i wsparcie użytkownika, rozwiązania chmurowe i automatyzacja środowisk chmurowych, rozwój i opracowywanie oprogramowania czy analiza danych i Quality Assurance. Z oferty NATEK korzysta wiele międzynarodowych firm, liderów w branżach bankowości, telekomunikacji, ochrony zdrowia, technologii czy motoryzacji.

Firma NATEK, założona w Brnie w 2004 roku, realizuje projekty na całym świecie. Posiada obecnie biura w 7 lokalizacjach w 4 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Bułgarii, Czechach, Polsce i na Słowacji.

Cieszymy się, że NATEK wybrał Infinity na swoją nową siedzibę we Wrocławiu. Zaufanie ze strony tak innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się firmy jest najlepszym potwierdzeniem jakości naszego budynku. Nasz partner doskonale zna Wrocław, specyfikę tego rynku i dostępną na nim ofertę powierzchni biurowych – dlatego tym bardziej doceniamy, że to właśnie z Infinity związał swoją przyszłość. Centralna lokalizacja w miejscu doskonale skomunikowanym na mapie Wrocławia, najwyższa jakość przestrzeni i zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz wyjątkowa dbałość o aspekty ESG, przekładająca się m.in. na koszty eksploatacyjne, to wyróżniki naszego projektu. Właśnie te czynniki sprawiają, że firmy ambitnie patrzące w przyszłość, świadome swoich celów, stawiają na Infinity. – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Nowa siedziba NATEK Poland we Wrocławiu zostanie zaaranżowana na 700 mkw. powierzchni umiejscowionej na 5. piętrze biurowca Infinity (od strony skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej). Firma przeprowadzi się do biurowca w maju 2024 roku z innego budynku w stolicy Dolnego Śląska. W procesie negocjacji najemcy doradzała firma Brookfield Partners, a Avestus Real Estate reprezentowała firma JLL. Umowa najmu została podpisana na 7 lat.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i pracowników, podjęliśmy kolejną strategiczną decyzję, będącą integralną częścią planu rozbudowy obecności NATEK w Polsce i z przyjemnością możemy poinformować o naszej ekspansji we Wrocławiu. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą z ambitnymi celami i strategią na przyszłość, dlatego musimy być odpowiednio wyposażeni i gotowi na czekającą nas podróż. Infinity to doskonały przykład najwyższej jakości i standardów ESG, jakie może zaoferować nowoczesny biurowiec. Obiekt doskonale wpisuje się w długoterminowe cele naszej organizacji i będzie odpowiednim wsparciem dla dalszego rozwoju NATEK. Za sprawą naszego nowego biura zyskamy silną pozycję do wzmacniania istniejących relacji z klientami, a także tworzenia nowych.

Jednocześnie będzie ono podstawą do zapewnienia naszym obecnym i przyszłym pracownikom nowoczesnego, zrównoważonego, atrakcyjnego i sprzyjającego rozwojowi środowiska pracy, w którym będą mogli efektywnie i przyjemnie spędzać czas, dostarczając rozwiązania naszym klientom. Dzięki większej przestrzeni będziemy mogli zaoferować także znacznie więcej świetnych możliwości pracy wrocławskim talentom technologicznym, które chcą poszerzać swoją bazę wiedzy, bezpośrednio wpływać na przyszłość naszych rozwiązań i rozwijać swoją karierę. Wierzymy, że Wrocław jest miastem z ogromnym potencjałem innowacyjnym, które stanowi idealne miejsce do rozwoju dla firmy informatycznej. Czujemy się tutaj mile widziani i nie możemy się doczekać dalszej rozbudowy naszego zespołu. – skomentowała Jana Kruzliakova, NATEK VP Sales&Marketing.

Infinity jest siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, który oferuje m.in. 18 727 mkw. powierzchni biurowej, 1 561 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstało 128 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Inwestycja zrealizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, powstała zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikacji WELL Health-Safety, potwierdzającej wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

Biurowiec Infinity może poszczycić się zastosowaniem najnowszych technologii, w tym innowacyjnej platformy obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza zapewniają bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostało również zaaranżowane imponujące lobby z żywą roślinnością wewnątrz. Na dachu biurowca powstały przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

Wśród najemców przestrzeni biurowych budynku, oprócz NATEK Poland, znajdują się m.in.: Avenga, Divante, Dom Development Wrocław, ingage Poland oraz FutureMeds (firma wynajęła w Infinity przestrzeń zarówno w części handlowo-usługowej, jak i biurowej).
Przy realizacji Infinity nie zapomniano również o ogólnodostępnych przestrzeniach i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Wrocławia. Na wynajem przestrzeni w części handlowo-usługowej obiektu zdecydowały się klinika stomatologiczna Medicover Stomatology, Gorąco Polecam Smaki z Piekarni, sklep spożywczy Żabka, restauracja Toscanizzazione oraz FutureMeds. Dodatkowo, na pierwszym piętrze budynku mieści się „UP” Klub Fitness z Misją.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments