Komputery Spectre ze wbudowaną sztuczną inteligencją oraz urządzenia peryferyjne HP i Poly, dostosowują się do stylu życia użytkowników i sposobu, w jaki korzystają z technologii.

Firma HP Inc. zapoczątkowała na targach CES 2024 nową erę komputerów osobistych, dzięki najnowszej ofercie laptopów, monitorów i urządzeń peryferyjnych, wyposażonych w nowe, bardziej spersonalizowane rozwiązania.

Wierzymy, że najlepsze innowacje mają najbardziej osobisty charakter. Nowe technologie HP zapewniają rozwiązania, które pozwalają nam na większą personalizację. Wykorzystują do tego m.in. sztuczną inteligencję, która zmienia sposób patrzenia na nowe technologie.  powiedział Samuel Chang, starszy wiceprezes i prezes oddziału Personal Systems Consumer Solutions, HP Inc. 

Nowe laptopy Spectre x360 i jeszcze większe możliwości dla użytkowników
Najnowsze laptopy nie są już tylko zwykłymi komputerami osobistymi, ale towarzyszami, którzy przewidują potrzeby użytkownika w zakresie bardziej zoptymalizowanych doświadczeń. Doskonałym tego przykładem są HP Spectre x360 14″ 2-in-1 Laptop i HP Spectre x360 16″ 2-in-1 Laptop, które:

• Dostosowują się do użytkownika: poprzez kamerę 9 MP z mechanizmem adaptacyjnej korekty jasności w słabym oświetleniu; dedykowany układ AI, który zapewnia wbudowane funkcje

• bezpieczeństwa, w tym blokadę przy odejściu od urządzenia, wybudzenie przy zbliżaniu się i alerty prywatności ostrzegające przed spoglądaniem na ekran przez postronne osoby; automatyczną regulację jasności ekranu i wykrywanie, gdy odwraca się wzrok, aby oszczędzać energię; zmienną częstotliwość odświeżania ekranu, wpływającą na wydajność i energooszczędność; automatyczną optymalizację wydajności, która dostosowuje poziom dźwięku pracy wentylatora i temperaturę w oparciu o używane aplikacje, umiejscowienie laptopa i stan baterii.

• Korzystają z zasobów sztucznej inteligencji oraz: procesorów Intel® Core™ Ultra i opcjonalne układów GPU NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, które oferują jedne z najbardziej zaawansowanych technologii do wykonywania obliczeń AI, takich jak edycja zdjęć i wideo, w celu szybszego i bardziej wydajnego tworzenia treści i współpracy.

• Są stworzone do pracy zdalnej: dzięki technologiom i wieloletnim doświadczeniu Poly najnowsze laptopy Spectre wyposażone są w funkcje dostosowywania dźwięku do potrzeb użytkownika, zapewniając czysty głos i niezwykłe wrażenia audio podczas komunikacji. W urządzeniach ulepszono połączenia wideo, dzięki efektom Windows Studio, które odciążają funkcje sztucznej inteligencji, takie jak automatyczne kadrowanie, rozmycie tła i zdolność do utrzymywania kontaktu wzrokowego.

• Oferują doskonały obraz: ekran OLED 2,8K, zapewnia ostrzejszy obraz i żywsze kolory, a także posiada certyfikat IMAX Enhanced do oglądania filmów. Współczynnik proporcji 16:10 umożliwia oglądanie większej ilości treści, a do tego wyświetlacz automatyczne dopasowuje częstotliwość od 48 Hz do 120 Hz, w zależności od ich rodzaju.

HP Spectre x360 16 2-in-1

Połączenie z peryferiami HP, które podążają za ruchem użytkownika

HP wprowadza również nowe urządzenia peryferyjne, dostosowane do codziennych doświadczeń użytkowników, niezależnie od tego, czy mowa o miłośnikach muzyki, profesjonalistach znających się na technologii, czy po prostu osobach, które cenią sobie wygodę i wydajność, niezależnie od tego, jak korzystają ze swoich urządzeń.

Słuchawki Poly Voyager Free 20 wireless earbuds zaprojektowano z myślą o osobach będących w ciągłym ruchu. Niezależnie od tego, czy słuchamy utworów muzycznych, podcastów, czy rozmawiamy z bliskimi, dzięki aktywnej redukcji szumów Active Noise Canceling (ANC) zawsze usłyszymy to, na czym nam zależy. Słuchawki zapewniają do ośmiu godzin pracy, a przenośne etui ładujące Qi wydłuża żywotność baterii 2,5-krotnievii. Aby zwiększyć komfort i ogólne wrażenia słuchowe, aplikacja mobilna Poly Lens oferuje spersonalizowany test dopasowania z zaleceniami dotyczącymi idealnego rozmiaru końcówki dousznej.

HP 960 Ergonomic Wireless Keyboard to najbardziej wszechstronna, a jednocześnie ergonomiczna klawiatura bezprzewodowa, Zaprojektowana z podziałem na strefy, dostosowuje się do stylu pisania, a 20 programowalnych klawiszy i oddzielna klawiatura numeryczna przenoszą personalizację na wyższy poziom. Klawiatura oferuje łączność Bluetooth® i połączenie za pomocą dongla USB. Zawiera 50% materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego, a jej opakowanie zewnętrzne pochodzi ze zrównoważonych źródeł.

Dodatkowe urządzenia peryferyjne zaprojektowane z myślą o poprawie wrażeń cyfrowych obejmują:

• HP 690 Rechargeable Wireless Mouse: Pierwsza ładowana przez Qi mysz Bluetooth® z sześcioma lub więcej programowalnymi przyciskami. Dodatkowa personalizacja jest możliwa dzięki aplikacji HP Accessory Center.

• HP 430 Programmable Wireless Keypad: Najbardziej konfigurowalna klawiatura mechaniczna Bluetooth®xiii. Kompaktowa i przenośna konstrukcja sprawia, że jest idealnym towarzyszem podróży.

• HP USB-C Travel Hub G3: Dodaje do notebooka pięć niezbędnych portów, dzięki kompaktowemu, mobilnemu koncentratorowi, w tym port USB-C®, dwa porty USB-A i port HDMI. Oferuje skalowalne zasilanie i łączność plug-and-play z niemal każdym urządzeniemxiv.

• HP 400 Backlit Wired Keyboard: Odporna na zalanie i łatwa do czyszczenia klawiaturze. Dostarczana z przewodem USB-C® i adapterem USB-A dla zwiększenia możliwości łączności.

Monitory HP Series 5

HP powiększa swoją ofertę, wprowadzając pierwsze monitory HP z serii 5. Dostępne w wersjach 24″, 27″ i 32″, oferują teraz współczynnik kontrastu 1500:1 i zwiększoną częstotliwość odświeżania – 100 Hz.

Dzięki smukłej i lekkiej konstrukcji mogą bez trudu łączyć się z wieloma urządzeniami za pomocą dodatkowego portu HDMI. Ujednolicona konstrukcja wyświetlaczy z niemal niewidocznymi ramkami i zintegrowanym systemem zarządzania kablami z łatwością pozwala na podłączenie wielu monitorów.

HP Series 5 Monitors

Ceny i dostępność

• HP Spectre x360 14” 2-in-1 Laptop będzie dostępny w Polsce w lutym br., w cenie od 8999 PLN.

• HP Spectre x360 16” 2-in-1 Laptop będzie dostępny w Polsce w lutym br., w cenie od 9199 PLN.

• Poly Voyager Free 20 wireless earbuds będą dostępne w Polsce w maju br., ceny zostaną podane bliżej daty premiery.

• HP 960 Ergonomic Wireless Keyboard będzie dostępna w Polsce w lipcu br., w cenie 649 PLN.

• HP 690 Rechargeable Wireless Mouse będzie dostępna w Polsce w styczniu br., w cenie 259 PLN.

• HP USB-C Travel Hub G3 będzie dostępny w Polsce w marcu br., w cenie 349 PLN.

• HP 430 Programmable Wireless Keypad będzie dostępny w Polsce w styczniu br., w cenie 199 PLN.

• HP 400 Backlit Wired Keyboard będzie dostępna w Polsce w styczniu br., w cenie 249 PLN.

• HP Series 5 Displays będą dostępne wiosną 2024 r., ceny zostaną podane bliżej daty premiery.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments