Bloober Team SA będzie pierwszym debiutem na głównym rynku GPW w 2024 roku. Przeniesienie notowań akcji serii A, B, C, D i E odbędzie się 10 stycznia. Spółka przenosi się z NewConnect na główny parkiet GPW bez emisji nowych akcji. 

Przejście na Główny Rynek GPW stanowi rezultat imponującego rozwoju Bloober Team, który zdobył uznanie zarówno wśród krytyków, jak i graczy. Popularność tytułów takich jak „The Medium” czy „Layers of Fear” przyczyniła się do dynamicznego wzrostu wartości spółki. Nowa strategia spółki na lata 2023-2027 przewiduje dynamiczny rozwój z dotarciem do znacznie szerszej grupy odbiorców. Mocne fundamenty i ambitne plany nie uszły uwadze inwestorów i partnerów branżowych. Największym akcjonariuszem spółki został gigant branży gier Tencent.

Cieszymy się, że otwieramy w tym roku debiuty na warszawskiej giełdzie. To dla nas niezwykle symboliczne na wielu poziomach. Przejście na GPW jest dla nas naturalnym krokiem w rozwoju i poniekąd zwieńczeniem piętnastu lat ciężkiej pracy. Jesteśmy przekonani, że ta decyzja pozytywnie wpłynie na naszą pozycję na rynku oraz umożliwi nam efektywną realizację naszych długoterminowych planów. Mamy bardzo konkretny plan na najbliższe lata. Już nie poszukujemy tylko realizujemy konkretną, zweryfikowaną strategię. Przed nami początek nowej historii, którą rozpoczynamy debiutem na głównym rynku, a wkrótce debiutami nowego portfolio gier. Staramy się nie chwalić naszymi planami, a realizować je bardziej w zaciszu naszych biur — dlatego mamy nadzieję zaskoczyć w tym roku wszystkich bardzo pozytywnie. Nie budujemy firmy na kolejne kwartały lecz na długie lata. Jestem pewny, że postawiliśmy jedne z najsilniejszych fundamentów w tej branży.  komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Obecnie głównymi projektami, nad którymi pracuje spółka jest remake kultowej gry SILENT HILL 2 wraz z Konami oraz projekt C – gra oparta o własne IP we współpracy z Private Division (Take-Two Interactive).

W ramach realizacji strategii 2nd party, w ramach której Bloober Team współpracuje z zewnętrznymi partnerami, dostarczając horrorowe know-how powstaje m.in. projekt I. Gra VR zostanie stworzona we współpracy z Meta Platforms Technologies oraz Played With Fire na Oculus Quest, a jej premiera planowana jest na 2025 r. Pod koniec 2023 roku Bloober Team podpisał także umowę licencyjno-wydawniczą z amerykańską firmą Skybound (właściciela m.in. The Walking Dead i Invincible), na podstawie której polska spółka stworzy grę o kodowej nazwie R w oparciu o IP posiadane przez Skybound. Premiera projektu planowana jest na 2025 r.

Zarząd spółki odbył w ubiegłym tygodniu serię spotkań studyjnych w Los Angeles, a już wkrótce spotka się z partnerami branżowymi na DICE w Las Vegas. Rozmowy te związane są z realizacją strategicznych planów na lata 2023-2027, a część efektów ma być widoczna już w bieżącym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments