11 bit studios prezentuje, zapowiedziany listopadowym teaserem z PC Gaming Show Most Wanted, gameplay trailer „Frostpunka 2”.

Wyczekiwana, zaplanowana na ten rok kontynuacja „Frostpunka”, który zdobył uznanie za umiejętne połączenie strategicznej rozgrywki i emocjonalnej narracji, ponownie koncentruje się na historii ludzi w zmaganiach z brutalną rzeczywistością. I, jak to w życiu bywa, niektóre jednostki mają większą sprawczość niż inne. Niemniej, kiedy próbujesz zapewnić zrównoważony rozwój i przetrwanie całemu miastu, posiadanie władzy nie daje zbytniej ulgi. Wcielając się w Zarządcę we „Frostpunku 2” będziesz nadzorować stale rosnącą metropolię, dokładnie ważąc potrzeby i wymagania jej społeczeństwa.

Ludzie w mieście są zaniepokojeni losem własnych dzieci czy panoszącą się na ulicach zbrodnią. Narzekają na nędzę i brud, będący skutkiem rozwoju przemysłu, ale potrzebują miejsc do pracy. Co się jednak stanie kiedy nie będziesz mógł wynagrodzić ich trudu jedzeniem, schronieniem czy dbaniem o zdrowie? Bo przecież nie da się zadowolić wszystkich. A kiedy radykalne frakcje zaczynają rosnąć w siłę i zdobywać wyznawców wystarczy iskra, by napięcie wybuchło. Trzydzieści lat po Wielkiej Burzy tyrania się skończyła. Delegaci, czy to będąc pod presją czy też nie, mogą próbować głosować nad uchwaleniem praw spełniających wolę ludzi i kierujących całe miasto w jedną z wielu ścieżek ku przyszłości.

A temu wszystkiemu towarzyszy nieustannie rozbrzmiewająca w głowach wszystkich mantra: miasto nie może upaść. Ale czy Ty będziesz tym, który wytrwa i doświadczy jego triumfu?

Frostpunk 2 ukaże się na PC w pierwszej połowie 2024 roku i będzie dostępny od pierwszego dnia w ramach PC Game Pass, a później w ramach Xbox Game Pass po premierze na Xbox Series X|S. Kolejne tytuły z portfolio 11 bit studios, które trafią do Game Pass, zostaną zaprezentowane w późniejszym terminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments