W listopadzie br. w zasięgu sieci optycznej Polskiego Światłowodu Otwartego znalazło się 9 731 nowych gospodarstw domowych z 24 miejscowości. Najwięcej nowych adresów zostało dodanych w Warszawie (3 200), Wrocławiu (1 263) i Gdańsku (1 190).

Operator przeprowadził również modernizację sieci HFC do standardu FTTH w 32 071 gospodarstwach domowych. Tym samym Polski Światłowód Otwarty zwiększył zasięg swojej sieci światłowodowej o blisko 42 tys. gospodarstw domowych.

Polski Światłowód Otwarty sp. z o.o. (PŚO) to największy operator wyłącznie hurtowy oferujący wszystkim operatorom detalicznym otwarty dostęp do sieci szerokopasmowej w Polsce na niedyskryminujących warunkach. W momencie startu objął zasięgiem 3,7 mln gospodarstw domowych. Do 2028 roku planuje powiększyć go o 2 mln nowych gospodarstw domowych, by docelowo objąć nim ponad 6 mln.

Proces rozbudowy i modernizacji sieci realizowany jest w najnowocześniejszej technologii w standardzie XGS-PON. Dzięki niej operatorzy korzystający z sieci PŚO będą mogli oferować sprzedaż usług internetowych FTTH o prędkości do 5 Gbit/s. Udziałowcami Polskiego Światłowodu Otwartego są spółki Plug Finco Sàrl, wchodząca w skład Grupy InfraVia Capital Partners, specjalizującej się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych oraz P4 sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy iliad.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments