Goodspeed przejął 100% udziałów StockEasy, aplikacji monitorującej aktualne ceny produktów dla branży gastronomicznej.

To kolejna transakcja spółki w obszarze digital, po tegorocznym przejęciu znanej platformy Caterings, która umożliwia branży cateringu dietetycznego kompleksowe zarządzanie relacjami z klientami.

W ramach przejęcia założyciele StockEasy – Michal Juda, Marcin Wejtko i Paweł Ozimiński – przechodzą do Goodspeed jako managerowie wspierający dalszy rozwój obszaru digital. StockEasy, aplikacja monitorująca food cost, zapewnia dostęp do aktualnych cen produktów i rabatów w podziale na dostawców i kategorie, co pozwala istotnie minimalizować koszty producentów cateringów dietetycznych ii innych podmiotów branży HoReCa.

Użytkownicy aplikacji, korzystający z niej w ramach miesięcznego abonamentu, dzięki ciągłemu monitorowaniu cen, personalizowanym rekomendacjom oraz automatyzacji procesu zaopatrzenia mogą składać zamówienia u dotychczasowych dostawców lub wypróbować nowych i generować szczegółowe raporty wydatków, dynamiki cen oraz potencjalnych oszczędności.

Goodspeed, poprzez dynamiczny rozwój własnych innowacyjnych systemów IT, Caterings i nowo przejętego StockEasy, wspiera klientów w cyfryzacji procesów zakupowych, minimalizacji kosztów oraz kompleksowym zarządzaniu relacjami z odbiorcami końcowymi.

Sylwester Rypina, założyciel i prezes zarządu Goodspeed: StockEasy to drugie w tym roku przejęcie, po Caterings, które umacnia silne przewagi konkurencyjne spółki. Goodspeed tworzy w ten sposób unikalny ekosystem IT, który pozwoli zwiększyć skalę działania i rentowność zarówno nam jak i naszym klientom. Widzimy ogromne pole do budowania synergii pomiędzy StockEasy, Goodspeed i Caterings w obszarze wykorzystania technologii, danych czy relacji biznesowych. StockEasy pozwoli nam także umocnić pozycję w kanale HoReCa. Integracja wszystkich posiadanych przez nas systemów IT daje naszym klientom niespotykane dotychczas możliwości kompleksowego zarządzania zamówieniami, relacjami z klientami i kosztami. Dostarczamy im wszystko w jednym miejscu i wspieramy w planowaniu i optymalizacji działalności biznesowej.

Przejęcie StockEasy przez Goodspeed to po akwizycji Caterings, kolejny strategiczny krok w rozbudowie oferty o innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ten sposób silny lider outsourcingu usług logistycznych „ostatniej mili” zapewnia wytwórcom diet pudełkowych i lokalom gastronomicznym zarówno terminowe dostawy w kontrolowanej temperaturze, jak i dostęp do specjalistycznych systemów IT. To budowanie kolejnej silnej przewagi konkurencyjnej Goodspeed i potencjału pod rozwój w innych branżach. mówi Michał Kędzia, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję w Goodspeed.

StockEasy tworzymy od ponad roku wspólnie z branżą gastronomiczną: kucharzami, managerami i właścicielami kilkudziesięciu lokali gastronomicznych. . Dzięki stale rozbudowywanej bazie produktów i cen, nasza aplikacja umożliwia automatycznie porównywanie indywidualnych cenników od wielu dostawców. Dzięki wejściu StockEasy do Goodspeed oraz pełnej integracji z platformą Caterings, dotrzemy zarówno do dużych, jak i mniejszych producentów cateringu dietetycznego i umożliwimy im znaczące obniżenie food costu. Mamy też ciekawe pomysły na wykorzystanie synergii z Goodspeed w pozostałych częściach sektora HoReCa. . Cieszę się, że wraz z moimi wspólnikami: Marcinem i Pawłem będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dalszej cyfryzacji usług Goodspeed. – mówi Michał Juda, współtwórca i założyciel StockEasy, który wcześniej był współzałożycielem wiodącej platformy modowej showroom.pl

Goodspeed realizuje dostawy we wszystkich województwach, w największych aglomeracjach, pokrywając już łącznie ponad 4880 miast i miejscowości w Polsce. Spółka ma największy obszar dostaw w kraju, najdłuższe doświadczenie w branży i unikalne know-how w usługach logistycznych, co gwarantuje najwyższą jakość usług, utrzymanie stałej temperatury wymaganej przez żywność w transporcie ostatniej mili. Rynek cateringu dietetycznego dynamicznie rośnie, a wartość całego rynku jest szacowna na ponad 3 mld zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments