Lista kontaktów oparta na schemacie organizacyjnym firmy, możliwość zarządzania numerami nowych i odchodzących pracowników, pula numerów w ramach organizacji, rozmowy audio-wideo – to tylko niektóre zalety powstającej specjalnej wersji komunikatora GG dla firm i instytucji. Właściciel komunikatora wkrótce rozpocznie testy aplikacji GGapp do komunikacji wewnętrznej w firmach. Już dzisiaj ruszają zapisy do testów.

Obecnie z komunikatora GG (d. Gadu-Gadu) korzysta w Polsce kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie. Część z nich używa GG na co dzień w pracy – do kontaktów z pracownikami, pomiędzy oddziałami firmy, ale również ze swoimi klientami. Doceniają oni szybkość i skuteczność komunikacji, prosty interfejs, znajomą markę, kultowe dźwięki i statusy. Z GG korzystają m.in. właściciele i pracownicy firm logistycznych, czy z branży e-commerce.

Już niebawem udostępnimy użytkownikom specjalną wersję komunikatora o nazwie GGapp dla firm i instytucji oraz zespołów pracujących nad wspólnymi projektami. To odpowiedź na liczne prośby i potrzeby użytkowników GG, którzy stale korzystają z komunikatora w codziennej pracy, ale brakowało im kluczowych rozwiązań, jak np. możliwości zarządzania numerami GG pracowników. Wierzymy, że GGapp trafi w potrzeby również tych, którzy na nowo odkryją zalety GG oraz tych młodych przedsiębiorców, którzy z GG spotkają się po raz pierwszy. zapowiada Romuald Remus, prezes spółki Fintecom S.A, właściciela marki GG i jeden z pomysłodawców aplikacji.

Lista kontaktów w nowej aplikacji GGapp opierać się będzie na strukturze organizacyjnej firmy/zespołu. Dzięki temu przejrzyście i szybko możemy wybrać właściwą osobę do rozmowy. Właściciel firmy lub dział HR może ustawić pracownikowi zakres dostępów do wybranych działów w firmie, organizować komunikację wewnętrzną zgodnie z podziałem obowiązującym w firmie, a dzięki statusom dostępności widzieć w czasie rzeczywistym, kto jest aktualnie w pracy, na zmianie. Komunikator pozwoli także na przeprowadzanie ankiet wśród załogi. Dodatkowo, na co czekali dotychczasowi użytkownicy wykorzystujący GG do celów zawodowych, teraz będzie można przyznawać współpracownikom służbowe numery GG i nimi zarządzać.

To szczególnie przydatne z praktycznego punktu widzenia, na przykład w sytuacji, gdy pracownik odchodzi, wówczas jego służbowy nr GG pozostaje w puli numerów firmy, ponieważ nie jest prywatnym numerem pracownika. wyjaśnia Romuald Remus.

GGapp, z nieograniczonym czasowo archiwum rozmów, będzie wspierało komunikację wewnętrzną i obieg informacji. Pracownik, członek zespołu będzie miał przejrzysty widok schematu organizacji już na swojej liście kontaktów GG, dzięki czemu na przykład nowy pracownik będzie wiedział, w jakim dziale i z kim pracuje, jak i z kim szybko przeGGadać temat.

Aplikacja GGapp została przygotowana od podstaw, na bazie znanego komunikatora GG i będzie dostępna równolegle z klasycznym GG, które również ma być napisane od nowa. Obecnie trwają testy wewnętrzne GGapp, ale już w grudniu aplikacja trafi do pierwszych użytkowników i będzie oferowała także rozmowy audio-wideo. Aplikacja GGapp wyróżniać się będzie od dotychczasowego GG nie tylko działaniem, ale także nowym wyglądem. Interfejs został zaprojektowany od nowa. Twórcy położyli nacisk przede wszystkim na intuicyjność i wygodę użytkowania.

Aplikacja GGapp będzie dostępna w wersji mobilnej, webowej i desktopowej, zarówno na systemy mobilne Android, iOS, oraz systemy operacyjne Windows i OS komputerów Apple.

Twórcy aplikacji zapowiadają dostępność aplikacji w modelu SaaS, a abonament będzie zależał od liczby kont. Do 10 numerów GG aplikacja będzie bezpłatna.

Ofertę bezpłatnych 10 kont planujemy na przykład dla małych zespołów osób, których łączy wspólne hobby, czy sieć zainteresowań. Komunikator sprawdzi się doskonale zarówno w biznesie, jak i w prywatnym zastosowaniu. mówi Romuald Remus z GG. 

Projekt GGapp realizowany jest wspólnie z software housem iteo S.A. z Katowic, który przygotował wiele uznanych aplikacji, m.in. dla InPost. Projekt GGapp jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Projekt GGapp to nie tylko wyścig z czasem, ale także fascynująca przygoda w kreowaniu nowoczesnego komunikatora. Zespół iteo nie tylko sprostał postawionym przed nim wyzwaniom, ale także przekształcił kultowe Gadu Gadu, pierwsze narzędzie do komunikacji online w Polsce, tworząc nowe życie dla tego ikonicznego produktu. Sukces projektu GGapp to rezultat zaangażowania, kompetencji i synergii obu zespołów – iteo i GG. mówi Jacek Stęszewski, Project Manager projektu GGapp z firmy iteo S.A.

Praca nad projektem GGApp była dużym wyzwaniem również dla zespołu komunikatora. – Wspólnie stworzyliśmy biznesową wersję GG, bazując na obecnych serwerach komunikatora, natomiast od strony użytkownika aplikacja została napisana od zera w nowych technologiach. To wersja na razie dla firm, ale w planach jest również nowe GG dla indywidualnych użytkowników. mówi Grzegorz Leszczyński, Project Manager GG z firmy Fintecom S.A., właściciela komunikatora.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments