Partnerstwo będzie bazować na rozległych kompetencjach technicznych, globalnym zasięgu firmy i strategicznym nastawieniu GFT na nowoczesne platformy bankowe.

Starling Bank współpracuje z GFT, globalnym liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej jako partnerem przy wdrażaniu Engine by Starling, rozwiązania z zakresu oprogramowania jako usługi (SaaS).

Engine by Starling zapewnia bankom dostęp do natywnej w chmurze, modułowej i opartej na API platformy bankowej, opracowanej pierwotnie przez wewnętrzny zespół techniczny Starling do prowadzenia Starling Bank. Teraz platforma Engine jest dostępna dla banków na całym świecie. Ostatnio ogłoszono, dwóch pierwszych klientów: Salt Bank w Rumunii i AMP Bank w Australii.

GFT zostało wybrane na jednego z partnerów platformy Engine, do świadczenia usług z zakresu projektowania, integracji i wdrażania w bankach, które wprowadzają platformę Engine.

Sam Everington, CEO Engine by Starling, stwierdził – Rozpoczęliśmy współpracę z GFT ze względu na ich rozległe umiejętności techniczne, skoncentrowanie na platformach i przedsiębiorcze podejście. Tak jak Starling zrewolucjonizował brytyjski sektor bankowości, Engine ma na celu umożliwienie naszym klientom dokonania tego samego na ich rynkach. Globalny zasięg GFT czyni ich idealnym partnerem w miarę zwiększania skali naszych działań.

Marika Lulay, CEO GFT, powiedziała – Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na sprawdzony, skalowalny system, który umożliwi przejście na platformę nowej generacji istniejącym bankom oraz rozpoczęcie działalności nowym bankom w jak najkrótszym czasie. Połączenie zaawansowanej technologii Engine by Starling z doświadczeniem GFT w zakresie integracji systemów, pozwoli na szybkie wdrożenie nowoczesnego cyfrowego banku organizacjom na całym świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments