ASUS przedstawia najnowszy model Zenbook 14 OLED (UX3405) – ultramobilny laptop premium z serii Zenbook Classic.

Zenbook 14 OLED to sprzęt z serii Intel® Evo™ Edition, który przenosi elegancję na zupełnie nowy poziom. Jego użytkownicy będą mogli cieszyć się każdą chwilą za sprawą ulepszonej baterii o pojemności 75 Wh, która zapewnia długi czas pracy. Urządzenie pozwala zwiększyć wydajność pracy dzięki najwyższej klasy procesorom Intel® Core™ Ultra 9 i układom graficznym Intel Arc™1. Do dyspozycji użytkowników jest również szeroka gama portów I/O, w tym dwa Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI® 2.1 (TMDS) i gniazdo audio 3,5 mm.

Za doskonałe wrażenia audiowizualne odpowiada wysokiej klasy ekran dotykowy 3K ASUS Lumina OLED2 o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz nowoczesny system audio oparty na głośnikach super-linear. Dodatkowymi udogodnieniami są możliwość logowania się do komputera za pomocą twarzy, kamera FHD IR z fizyczną przysłoną zapewniającą prywatność oraz cicha klawiatura ASUS ErgoSense.

Nowy model charakteryzuje się bardziej ekologicznym podejściem do kwestii zrównoważonego rozwoju dzięki szerokiemu wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu zarówno w przypadku samego laptopa, jak i jego opakowania. Urządzenie spełnia również amerykańskie wojskowe normy wytrzymałościowe, które pozwalają zmaksymalizować jego żywotność.

Ultramobilny sprzęt klasy premium

Zenbook 14 OLED cechuje się wyjątkową mobilnością dzięki smukłej, lekkiej i wytrzymałej konstrukcji wykonanej w całości z metalu oraz baterii o zwiększonej pojemności 75 Wh. Przy grubości zaledwie 14,9 mm i wadze 1,2 kg3, jego elegancka obudowa jest o około 10% mniejsza niż w poprzedniej generacji.

Specjalnie opracowana bateria obsługuje do 20% więcej cykli ładowania niż dotychczasowe modele, co pozwala zmaksymalizować żywotność laptopa. Urządzenie oferuje również do 15 godzin pracy4 bez podłączenia do zasilania, zapewniając całodniową produktywność. USB-C® Easy Charge ułatwia ładowanie z dowolnego pasującego adaptera USB-C, gniazdka sieciowego lub powerbanku.

Niezwykła wydajność

Zenbook 14 OLED to laptop Intel Evo Edition wyposażony w najwyższej klasy procesory Intel Core Ultra z wbudowaną grafiką Intel Arc. Procesory Intel Core Ultra zawierają dedykowany silnik, który pomaga uwolnić możliwości sztucznej inteligencji, zapewniają kolejny poziom realistycznej grafiki i umożliwiają wysokowydajne i energooszczędne działanie, pozwalając użytkownikom pracować, grać, tworzyć i jednocześnie cieszyć się długim czasem pracy na baterii. W połączeniu z ultraszybkim dyskiem SSD o pojemności do 1 TB, 32 GB pamięci RAM i WiFi 6E (802.11ax)5 przekłada się to na skrócenie czasu oczekiwania i przyspieszenie pracy w każdym miejscu.

Niezwykle wyrazisty wyświetlacz 3K (2880×1800) ASUS Lumina OLED 120 Hz gwarantuje niesamowitą jasność na poziomie 600 nitów, przyjazne dla przeglądarek internetowych proporcje 16:10 i stosunek ekranu do obudowy na poziomie 87%. Ponadto synchronizacja adaptacyjna pozwala automatycznie dostosować częstotliwość odświeżania, zapewniając zawsze płynny obraz.

Pomimo swojej ultrakompaktowej obudowy, Zenbook 14 OLED zawiera bogaty zestaw pełnowymiarowych, szybkich portów I/O – w tym dwa porty Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.1 (TMDS) i praktyczne gniazdo audio 3,5 mm – dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić ze sobą żadnych przejściówek.

Doświadczenie klasy premium

Zenbook 14 OLED został zaprojektowany z myślą o potrzebach użytkowników, oferując im szereg zaawansowanych funkcji. Bez względu na to, czego aktualnie słucha użytkownik, potężny i krystalicznie czysty dźwięk dostarczany przez nowe głośniki super-linear, inteligentny wzmacniacz oraz ASUS Audio Booster w certyfikowanym przez Harman Kardon systemie audio zapewnią jego uszom prawdziwą ucztę z wielowymiarowym dźwiękiem Dolby Atmos®.

Gdy nadejdzie późny wieczór, nowa cicha klawiatura ASUS ErgoSense pozwali zredukować do minimum rozpraszające dźwięki, oferując jednocześnie niezwykle komfortowe pisanie dzięki precyzyjnie dobranemu rozstawowi przycisków, wklęsłym nakładkom na klawisze i ich ergonomicznemu skokowi.

Z myślą o ochronie prywatności użytkownika, kamera FHD IR została wyposażona w fizyczną przesłonę, zapewniając doskonałe wrażenia podczas wideokonferencji, a wzmocnione przez redukcję szumów AI i wbudowane ulepszenia wideo zapewniają krystalicznie czysty dźwięk i wyraźny obraz.

Stworzony z myślą o naszej planecie

ASUS jest zaangażowany w osiąganie więcej mniejszym kosztem dla naszej planety, poprzez urządzenia z serii Zenbook. Przy tworzeniu laptopa Zenbook 14 OLED kluczowe było zminimalizowanie jego wpływu na środowisko naturalne w całym cyklu życia, począwszy od wykorzystania odpowiednich materiałów do jego produkcji, aż po proces montażu, użytkowania i wycofania z eksploatacji.

Ograniczyliśmy jego ślad węglowy poprzez wykorzystanie do 50% materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR) i zaprojektowanie ekologicznego opakowania, które w 100% nadaje się do recyklingu. Zenbook 14 OLED spełnia normę ENERGY STAR®, a nawet przebija jej wymagania o 50% w zakresie efektywności energetycznej.

By wydłużyć żywotność laptopa – a co za tym idzie poprawić jego trwałość – poddano go szeregom rygorystycznych testów spełniających amerykański militarny standard, co gwarantuje wyjątkową wytrzymałość.

ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405) będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od dziś, w cenach rozpoczynających się od 5999zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments