Po 10 latach funkcjonowania na polskim i czeskim rynku Twisto przechodzi do nowego etapu – rozwoju i budowania nowych strategii pod kierownictwem nowego właściciela Param. W kolejnych latach fintech skupi się m.in. na wprowadzaniu nowych produktów finansowych czy ekspansji na kolejne europejskie rynki.

Zmienia się również zespół zarządzający fintechem. Na czele Twisto stoją teraz Nemika Menevse (odpowiada za rozwój biznesu na polskim i czeskim rynku), Omer Karacoban (odpowiada za zarządzanie środkami finansowymi) oraz Brett Belcher (odpowiada za zarządzanie ryzykiem).

Twisto odnotowało sukcesy na rynkach czeskim i polskim dzięki swoim innowacyjnym produktom płatniczym. Teraz wkraczamy w nową erę, w której skupiamy się na rentowności, nowych funkcjonalnościach, produktach i rynkach. Twisto jest pełne utalentowanych ludzi, a Param ma solidne doświadczenie i zaplecze finansowe w rozwoju zróżnicowanych produktów. Będziemy łączyć to, co najlepsze z obu światów i wprowadzać inteligentne produkty zarówno dla konsumentów, jak i firm. Chciałbym wyrazić moje głębokie uznanie dla całego zespołu Twisto i byłego Zarządu za ich wkład wniesiony od samego początku Twisto.  mówi Nemika Menevse, nowa Prezes Zarządu.

Nowy zarząd Twisto

Nowy zarząd wnosi do Twisto bogate doświadczenie w zakresie płatności, bankowości i zarządzania ryzykiem. Nemika Menevse jest związana z bankowością od 1998 roku i pracowała dla kilku banków, w tym QNB, ABN Amro, ING Bank i Akbank w Turcji oraz Param w Wielkiej Brytanii. W Param pracuje od ponad pięciu lat i jest odpowiedzialna za operacje w Wielkiej Brytanii i Europie. Omer Karacoban, nowy członek zarządu, pracował dla PwC do 2011 roku, a następnie dołączył do CEECAT Capital, jednego z kluczowych inwestorów Param. Brett Belcher dołącza do Twisto jako trzeci członek zarządu odpowiedzialny za obszar ryzyka i prawny, zarządzający ryzykiem związanym ze świadczeniem usług płatniczych.

Wcześniej kierował działami zarządzania ryzykiem korporacyjnym i konsumenckim w największych grupach bankowych w Europie Środkowo-Wschodniej, takich jak Raiffeisenbank, GE Capital i Citigroup. Fintech Twisto wprowadził płatności BNPL do Czech

W ciągu ostatniej dekady Twisto wypracowało pozycję lidera BNPL i zmieniło sposób, w jaki ludzie podchodzą dziś do płatności online. Cieszę się, że jest w rękach silnego międzynarodowego gracza z bogatym doświadczeniem w budowaniu rentowności. Wierzę, że ma przed sobą wspaniałą przyszłość na rynkach zagranicznych. Dziękuję całemu zespołowi Twisto, który wspierał mnie od samego początku i przez ostatnie lata. komentuje Michal Šmída, założyciel i były CEO Twisto.

Wprowadzenie Twisto w kolejny etap rozwoju to ekscytująca perspektywa dla nas wszystkich w Param. Nasza niedawna runda finansowania serii B – dedykowana wyłącznie napędzaniu europejskiej ekspansji – oznacza naszą niezachwianą wiarę w potencjał Twisto. Z myślą o szerszym rynku europejskim, nasi nowi członkowie zarządu, Nemika Menevse, Brett Belcher i Omer Karacoban, odgrywają kluczowe role w realizacji naszych najważniejszych celów. Nasz zarząd i finansowanie z naszej Serii B wzmocnią naszą misję rozszerzenia modelu B2C na bardziej ekspansywny model B2B i tworzenia wartości w ramach europejskiego ekosystemu finansowego. komentuje założyciel i dyrektor generalny Param, Emin Can Yılmaz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments