Cherrypick Games zanotowało w 4,94 mln zł przychodów i 3,02 mln zł zysku netto w trzech kwartałach 2023 r. Oznacza to wzrost o odpowiednio 83,7% i 6,8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Naszymi największymi partnerami w tym okresie były Apple i Nine66 z Savvy Games Group. To dla nas kluczowi partnerzy i liczymy, że będziemy kontynuować współpracę z nimi w przyszłości. powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica.

W samym III kwartale Cherrypick Games wypracowało 1,45 mln zł przychodów wobec 1,96 mln zł przed rokiem, a zysk netto wyniósł 714 tys. zł wobec 1,50 mln zł rok wcześniej.

W sierpniu nasza gra ‘Kingdoms: Merge & Build’ zadebiutowała na platformie Apple Arcade. Niezależnie od tego, że gra generuje dla nas dochód, to zgodnie z umową będziemy nadal odpłatnie wspierać jej rozwój, obecnie przygotowujemy się do stworzenia jej wersji na Apple Vision Pro. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia Kingdoms, statystyki, oceny gry są bardzo dobre. dodał Kwaśnica.

Wyniki finansowe Cherrypick potwierdzają solidne przepływy finansowe. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej były pozytywne i wyniosły 735 tys. zł w III kwartale i 3,88 mln zł w trzech kwartałach roku łącznie. Na koniec III kwartału Spółka dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 841 tys. zł. “Kingdoms: Merge & Build” to gra z popularnego gatunku “merge”, ale połączona z rozgrywką, w której gracze rozbudowują swoje królestwo.

Zapewnia też wciągającą historię. Gra “Kingdoms: Merge & Build” to efekt zawartej w lipcu 2022 umowy z Apple. W jej ramach Cherrypick Games zobowiązało się do stworzenia, wydania oraz odpłatnego wsparcia gry po jej wydaniu. Natomiast jej produkcja została w całości sfinansowana przez Apple, które pokryje też koszty rozwoju gry. “Kingdoms: Merge & Build” już jest dostępne na każdym sprzęcie z aktualnym systemem iOS, macOS, tvOS.

Obecnie Cherrypick Games pracuje już nad dalszym rozwojem “Kingdoms: Merge & Build” (w tym jej przeniesieniem na platformę Apple Vision Pro), ale też kolejnymi nowymi projektami, w tym grami, które są przedmiotem umów wydawniczych z firmą Nine66 należącą do Savvy Games Group. Spółka pracuje też z Boombit Games w ramach wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) – BoomPick Games.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments