Symulator taksówkarza „Taxi Life: A City Driving Simulator” od krakowskiego studia Simteract będzie miał swoją premierę w lutym 2024. Gra będzie wydana od razu w pełnej wersji (bez trybu wczesnego dostępu) jednocześnie na PC i konsole obecnej generacji.

„Taxi Life: A City Driving Simulator” to symulator taksówki, gdzie gracze będą mogli wcielić się w rolę profesjonalnego kierowcy, który dąży do otwarcia własnej firmy transportu osobistego. Wydawcą, podobnie jak przy „Train Life”, jest francuska firma NACON.

Pierwotna premiera miała odbyć się pod koniec tego roku, ale wspólnie z Naconem zdecydowaliśmy, że luty 2024 jest dla nas zdecydowanie lepszym oknem sprzedażowym. Przy natłoku nowych tytułów grudzień jest bardzo słabym czasem na premiery i dlatego postanowiliśmy przesunąć ją na początek przyszłego roku. Jesteśmy po bardzo obiecujących, zamkniętych beta testach. Dodatkowy czas, który zyskaliśmy, poświęcimy na dopracowanie naszej gry tak, by jak najbardziej zadowolić naszych graczy.  komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. 

W grze została doskonale odtworzony fragment Barcelony — aż 460 km dróg otworzonych w skali 1:1. Podczas jazdy można eksplorować miasto, dzięki czemu gracze poczują się niemal jak w prawdziwej Barcelonie. Głównym zadaniem będzie oczywiście transport pasażerów, oferując im nienaganną obsługę. Gracze będą musieli działać strategicznie i przy planowaniu tras trzeba będzie wziąć pod uwagę zdarzenia losowe tj. wypadki, prace drogowe, parady oraz warunki atmosferyczne, dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu. W trakcie jazdy możliwa będzie też rozmowa z pasażerami. Klienci po zakończonym przejeździe będą mogli wystawiać oceny, a także zostawiać napiwki.

Poza samą jazdą taksówką gracze będą zarządzać całym swoim biznesem — kupować nowe auta z zysków, zatrudniać pracowników i tworzyć grafiki. Dla lubiących rywalizację w grze będą dostępne dodatkowe wyzwania związane z czasem i precyzją.

Bardzo nam zależało, by realistycznie odwzorować zarówno samo miasto, jak i doświadczenie wynikające z prowadzenia taksówki. Dokładnie tak jak w prawdziwym życiu trzeba będzie zoptymalizować trasę, przejazdu biorąc pod uwagę aktualny ruch, pogodę oraz wypadki. Jeśli nie będziemy zwracać na takie rzeczy uwagi — czas naszego przejazdu będzie się wydłużał, co będzie skutkowało negatywnymi opiniami i brakiem napiwków. Dlatego gracze będą musieli zwracać uwagę na wiele rzeczy, jednocześnie mogąc podziwiać piękno Barcelony. dodaje Marcin Jaśkiewicz. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments