Grupa Kapitałowa Bloober Team wypracowała w trzecim kwartale 2023 r. 26,63 mln złotych przychodu netto ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 9,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zysk netto za trzeci kwartał wyniósł 3,98 mln zł.

Obecny rok zamyka pewien etap działalności naszej firmy, a jednocześnie otwiera nowy rozdział, w którym będziemy chcieli na stałe zagościć w czołówce naszej branży. Ten cel nie byłby możliwy bez stabilnej sytuacji finansowej. Od długiego czasu utrzymujemy wzrost przychodów. Cały czas uważnie obserwujemy rynek i poszerzamy nasze relacje biznesowe. Zgodnie z naszą strategią w tym kwartale przejęliśmy ponad połowę udziałów w polskiej spółce Played With Fire – czołowym developerze VR w tej części świata. Będziemy wspólnie realizować projekt o roboczej nazwie I, gdzie wsparcia udzieli Meta Platforms Technologies. Premiera tej gry na platformie Oculus Quest planowana jest na 2025 r. To nie będzie port, lecz dostosowane do medium wirtualnej rzeczywistości doświadczenie, które pozwoli nam na osiągnięcie kluczowej pozycji w tym dynamicznie rosnącym segmencie rynku. komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Obecnie firma w ramach działań 1st Party intensywnie pracuje nad niezwykle oczekiwaną produkcją SILENT HILL 2 wraz z firmą Konami oraz nad projektem C – grze opartej  o własne  IP we współpracy z Private Division (Take-Two Interactive).

W tym kwartale ogłoszono, że Limited Run Games globalnie (poza Rosją i Białorusią) wyda i będzie odpowiedzialne za dystrybucję wersji pudełkowej Layers of Fear (2023) na platformę PlayStation 5. Licencja została udzielona na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia.
W październiku tego roku spółka zaczęła także świętowanie swoich 15 urodzin.  Z tej okazji studio nawiązało współpracę z uznaną polską wokalistką – Natalią Szroeder, która stworzyła nową interpretację kultowego utworu You Are My Sunshine. Pięknemu coverowi towarzyszy mroczny teledysk w reżyserii Piotra Babieno, inspirowany światem i motywami z gry Layers of Fear.

Spółka złożyła już wniosek o zatwierdzenie prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego w celu przeniesienia akcji z NewConnect na rynek główny GPW. Przejście odbędzie się bez nowej emisji akcji.

Ten rok pokazał, że dobra passa opuściła branżę gamingową i mocno zweryfikował podmioty obecne na giełdzie. Myślę, że to nie koniec głębokich zmian i weryfikacji tego rynku. Ta stopniowa normalizacja i oczyszczenie powodują, że w cenie zaczynają być firmy nie stawiające na działania nacechowane self-marketingiem dla spekulantów, lecz podmioty o nastawieniu pro-fundamentalnym, dla których liczy się długoterminowa strategia. To wszystko, oraz cel utrzymania niezależności, utwierdziły nas w przekonaniu, że to najwyższa pora przejść na główny rynek GPW. Jesteśmy już na ostatniej prostej i liczę, że już wkrótce zadebiutujemy, akurat by uczcić nasze piętnastolecie. komentuje Piotr Babieno. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments