Katowicki producent gier wideo Jujubee S.A., podpisał w dniu dzisiejszym list intencyjny dotyczący połączenia spółki z Blue Technology S.A., producentem wydajnych notebooków dla graczy sprzedawanych pod marką Hyperbook.

Jujubee, który kolejne kwartały zamyka z zyskiem, to twórca gier znany przede wszystkim z tytułów strategicznych. Aktualnie prowadzi zaawansowane prace nad Dark Moon oraz trzecią odsłoną swojej popularnej serii gier z segmentu grand-strategy Realpolitiks 3: Earth & Beyond. Oba projekty realizowane są we współpracy z zagranicznymi rozpoznawalnymi wydawcami, dzięki czemu mają zapewnione finansowanie.

We wrześniu tego roku spółka poinformowała rynek, że w ramach rozpoczętego procesu przeglądu opcji strategicznych, rozważane będzie między innymi połączenie z inną spółką, co doprowadzić ma do licznych synergii oraz zwiększenia wartości podmiotu dla Akcjonariuszy.

W efekcie w dniu dzisiejszym doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie połączenia notowanej na NewConnet spółki z Blue Technology S.A., producentem wydajnych i rozpoznawalnych laptopów dla graczy sprzedawanych pod marką Hyperbook.

Celem całego procesu jest stworzenie silnego, wysoce konkurencyjnego podmiotu. Blue Technology prowadzi rentowny dział produkcji wydajnych laptopów dla graczy, ale od pewnego czasu rozwija także własne projekty gier wideo. Mówimy o kilku tytułach w różnym stadium zaawansowania. Jednym z ciekawszych jest bez wątpienia gra inspirowana twórczością legendarnego artysty Stanisława Szukalskiego, który był bohaterem, chociażby inspirującego filmu dokumentalnego dostępnego na platformie Netflix, wyprodukowanego przez słynnego aktora Leonardo diCaprio. Nie jest to jednak jedyny ciekawy projekt rozwijany przez Blue Technology. Obie strony widzą duży potencjał płynący z potencjalnego połączenia i tym samym przechodzimy do bardziej szczegółowych rozmów i procesu due diligence. powiedział Prezes Zarządu Jujubee S.A., Michał Stępień.

Jeżeli dojdzie do połączenia, wyłoniony zostanie nowy zarząd, nie jest wykluczona również zmiana nazwy spółki.

Chcemy by to było całkowicie nowe otwarcie, które wprowadzi świeżą dynamikę bazującą na silnych fundamentach. Blue Technology włoży rentowny dział produkcji laptopów i rozwijane projekty z segmentu gier, Jujubee zaś dotychczasowe portfolio swoich produkcji oraz między innymi perspektywiczne projekty rozwijane wraz z zagranicznymi wydawcami – Dark Moon i Realpolitiks 3: Earth & Beyond, ale także swoje narzędzie do efektywniejszego produkowania gier strategicznych. – dodał prezes.

Zgodnie z komunikatem giełdowym, list intencyjny został zawarty na okres 6 miesięcy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments