DataWalk jest w trakcie rewizji procesów handlowych i mniej aktywni lub mniejsi klienci są poza obszarem koncentracji spółki, poinformował ISBtech prezes Paweł Wieczyński. Spółka nie ma w tej chwili planów związanych z podwyższeniem kapitału, dodał.

Skupiając się na faktach, wiemy że dla tych z klientów, którzy mają kompetencje analityczne, wnosimy niespotykaną i rewolucyjną wręcz wartość, per pierwsze przykłady z Europy i USA w bankowości czy w wywiadzie. Jesteśmy w trakcie rewizji procesów handlowych pod kątem cen i wielkości klientów, z którymi współpracujemy, stąd naturalne jest, że mniej aktywni lub mniejsi klienci będą poza obszarem naszej koncentracji” – powiedział ISBtech Wieczyński.

W swojej ostatniej rekomendacji analitycznej dla DataWalk, DM BOŚ zwrócił uwagę, że „mocny spadek r/r przychodów w 3 kw. 2023 (pomimo rozpoznania takiej samej liczby kontraktów co w okresie bazowym oraz wzrostu cen) świadczy w opinii brokera o spadającej powtarzalnej części przychodów”.

DM BOŚ wskazał ponadto, że jeżeli jego obniżone prognozy finansowe okażą się trafne, to w opinii analityków spółka będzie musiała przeprowadzić kolejną rundę finansowania już na początku przyszłego roku (wcześniej zakładał II poł. 2024 r.).

Co do finansowania, to aktualnie skupiamy się na zamknięciu tegorocznych sprzedaży i zbudowania większej skalowalności procesów go-to-market z większymi klientami, stąd nie mamy w tej chwili planów związanych z podwyższeniem kapitału” – dodał prezes DataWalk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments