CIECH pracuje nad porozumieniem o współpracy z Honeywell dotyczącym partnerstwa technologicznego, poinformował ISBtech wiceprezes CIECH Soda Polska Piotr Kapuściński.

Realizujemy ambitną strategię na lata 2022-2024, która ma na celu rozwój nowoczesnej grupy chemicznej prowadzącej biznes gotowy sprostać wyzwaniom przyszłości z ‘odporną’ dywizją sodową, rosnącą wartością i sprzedażą segmentu soli, ścieżce wzrostu segmentu Agro i przemyślanym transakcjom M&A” – powiedział ISBtech Kapuściński.

Współpraca z Honeywell polega na dostarczaniu software’owych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej optymalizujących produkcję w zakładach grupy chemicznej. Inicjatywy, które podejmuje CIECH, mają na celu zmniejszenie emisji CO2 o 33 proc. do 2026 roku wobec 2019 r., osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku, wyeliminowanie węgla do roku 2033, zmniejszenie ilości odpadów i niższe zużycie surowców.

System APC od Honeywell w fabrykach CIECH ma przyczyniać się do większej wydajności i oszczędności produkcji. System optymalizuje kluczowe etapy produkcji sody w zakładach w Inowrocławiu i Stassfurcie i docelowo Janikowie” – wymienił wiceprezes.

W zakładzie CIECH Soda Polska w Inowrocławiu APC wspiera wszystkie kluczowe etapy produkcji sody. W CIECH Soda Deutschland w Stassfurcie wdrożono automatyzację w obszarach nasycania dwutlenkiem węgla i filtracji w trakcie wdrożenia, a w pełni – wdrożona w destylacji. W zakładzie CIECH Soda Polska w Janikowie system jest w trakcie wdrożenia we wszystkich obszarach, podsumował Kapuściński.

Honeywell organizuje ośrodek R&D w Krakowie

Honeywell chce rozszerzać działalność w Polsce i jest w trakcie organizacji swojego ośrodka badawczo – rozwojowego w Krakowie, poinformował prezydent na region CEE koncernu Piotr Marczuk.

Pracujemy nad poszerzeniem naszej obecności w Polsce i jesteśmy w trakcie organizacji ośrodka badawczo-rozwojowego w Krakowie, który od początku ma zajmować się technologiami dla sektora lotniczego i obronnego, a w przyszłości ma zaadresować również pozostałe strategiczne grupy biznesowe Honeywell” – powiedział Marczuk podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że Honeywell wybrał Kraków z powodu bliskości do „doliny lotniczej”, bliskości głównego ośrodka badawczo-rozwojowego Honeywell w regionie w czeskim Brnie, a także znaczącej puli talentów dostępnej w tym obszarze.

Kluczowe kierunki rozwoju Honeywell w kolejnych latach to automatyka przemysłowa, automatyka budynkowa, technologie lotnicze, transformacja energetyczna i zrównoważony rozwój, wymienił Marczuk.

Dotychczas koncern miał w Polsce operacje w Warszawie, Katowicach, a także w Chorzowie (produkcja).

Honeywell to firma technologiczna zajmująca się dostarczaniem rozwiązań dla przemysłu, obejmujących produkty i usługi dla lotnictwa, technologie sterowania dla budynków oraz o przeznaczeniu przemysłowym, a także materiały o wysokich parametrach technologicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments