Vertiv zaprezentował akumulatorowy system magazynowania energii Vertiv DynaFlex BESS (Battery Energy Storage System). Został on zaprojektowany w celu zapewnienia niezależności energetycznej i wzmocnienia wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju w obiektach o znaczeniu krytycznym.

Vertiv DynaFlex BESS, dostępny w Ameryce Północnej i regionie EMEA, zapewnia elastyczność w korzystaniu z zasilania sieciowego i stanowi kluczowy krok w rozwoju rozwiązań dynamicznej architektury energetycznej. System ten pozwala firmom w pełni wykorzystać możliwości hybrydowych systemów obejmujących energię słoneczną, wiatrową, wodorowe ogniwa paliwowe oraz inne formy energii alternatywnej.

Zastosowane w Vertiv DynaFlex BESS akumulatory litowo-jonowe zapewniają dostępną przez długi czas energię na skalę użytkową, co umożliwia płynne i powtarzalne przełączanie między źródłami mocy. W połączeniu z opcjonalnym systemem zarządzania energią Vertiv DynaFlex EMS (Energy Management System), rozwiązanie Vertiv DynaFlex BESS umożliwia wdrażanie zaawansowanych strategii zasilania, dotyczących takich zagadnień jak zarządzanie popytem i udostępnianie lub sprzedaż energii z powrotem do sieci. Takie podejście może skutkować zmniejszeniem zużycia energii i kosztów mediów oraz potencjalnie generować przychody dla zaangażowanych stron.

Według opracowanego przez Omdia raportu „Market Landscape: Battery Energy Storage Systems”, umożliwienie akumulatorowym systemom magazynowania energii interakcji z inteligentną siecią elektryczną to innowacyjny sposób na przyczynienie się do rozwoju sieci poprzez zrównoważenie podaży i popytu na energię, równoważenie mocy dzięki integracji odnawialnych źródeł energii, ograniczenie lub odłożenie w czasie konieczności inwestycji w infrastrukturę sieciową oraz tworzenie nowych źródeł przychodów dla zainteresowanych stron.

Zrównoważony rozwój stał się filarem planów rozwoju wielu firm, ale obawy dotyczące odporności operacyjnej i rosnącego obciążenia sieci ograniczyły wysiłki na rzecz przyjęcia alternatywnych źródeł energii. Vertiv DynaFlex BESS oferuje pełen zestaw narzędzi do zarządzania energią. Umożliwia przedsiębiorstwom wykorzystanie mocnych stron związanych z nowymi metodami wytwarzania energii. Jednocześnie przyczynia się do zmiany roli tradycyjnego dostawcy usług komunalnych w obecnym bardziej dynamicznym, wydajnym i niezawodnym środowisku składającym się z różnych źródeł energii – aktualnie nabiera ona charakteru uzupełniającego. – powiedział Peter Panfil, wiceprezes ds. oferowanych globalnie rozwiązań energetycznych w Vertiv. 

Rozwiązanie Vertiv DynaFlex BESS zostało zaprojektowane specjalnie dla środowisk o krytycznym znaczeniu, takich jak komercyjne obiekty przemysłowe, zakłady produkcyjne o wysokiej wartości, centra danych i inne placówki, w których zasilanie odgrywa kluczową rolę.

Zastosowany system konwersji mocy (PCS) został zaprojektowany tak, aby zanik energii na wyjściu nie trwał dłużej niż dwie milisekundy, co praktycznie eliminuje wszelkie opóźnienia podczas przełączania między hybrydowymi źródłami zasilania. W połączeniu z systemem zasilania awaryjnego (UPS), niezawodna, wysoce wydajna konstrukcja Vertiv DynaFlex BESS zmniejsza ryzyko przestojów w centrum danych i konieczności uruchomienia generatora diesla.

Zastosowane w Vertiv DynaFlex BESS akumulatory litowo-jonowe, przetestowane zgodnie z metodą UL9540A, zostały zaprojektowane, aby zminimalizować ryzyko pożaru. Charakteryzują się modułową konstrukcją, są wolnostojące i zajmują niewiele miejsca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments