Hewlett Packard Enterprise informuje, że Żabka wybrała platformę edge-to-cloud HPE GreenLake do obsługi swoich aplikacji SAP S/4HANA. SAP S/4HANA to dla tej organizacji system o kluczowym znaczeniu.

W oparciu o niego funkcjonują procesy takie jak planowanie zatowarowania, cen i promocji, a także logistyka, magazynowanie czy obsługa klienta. Sieć działa w blisko 10 000 lokalizacji i średnio otwiera 1 tys. nowych sklepów każdego roku. Dlatego możliwość łatwego skalowania IT przy przewidywalnych kosztach ma ogromne znaczenie w strategii firmy.

Przy wyborze technologii kluczowy był dla nas sprawdzony partner, gotowy zaproponować nam narzędzie gwarantujące bezpieczeństwo, jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb. Zdecydowaliśmy się na platformę HPE GreenLake, która zapewni nam zarówno elastyczność i szybkość, charakterystyczną dla rozwiązań chmurowych, jak i możliwości kontroli typowe dla infrastruktury on-premise. Dzięki temu zyskujemy większą wydajność systemu, która pomoże nam stworzyć prawdziwie hybrydowe IT w naszej organizacji.  powiedział Jakub Masłowski, Dyrektor ds. Technologii, Grupa Żabka.

Chmury prywatne przynoszą coraz większe korzyści organizacjom, które oczekują przewidywalności kosztów i wysokiej wydajności dla krytycznych obciążeń, aktywnych 24 godziny na dobę, takich jak SAP S/4HANA. Constellation Research przeprowadziło badanie pośród CIO z całego świata i ustaliło, że przeniesienie obciążeń z chmury publicznej do prywatnej umożliwiło uzyskanie oszczędności finansowych na poziomie 50 proc., zapewniając wydajność wyższą o 65 proc. i 2-krotnie skracając czas cyklu rozwoju IT1.

Platforma SAP S/4HANA Żabki działa w oparciu o infrastrukturę dostarczaną jako usługę (IaaS) w ramach HPE GreenLake, składającą się z serwerów skalowalnych HPE Superdome Flex, serwerów HPE ProLiant oraz pamięci masowej HPE Alletra. HPE GreenLake zapewnia elastyczność typową dla chmury oraz przewidywalność kosztów, ponieważ Żabka płaci tylko za faktyczne wykorzystanie zasobów. Oferta IaaS obejmuje również ciągłe monitorowanie systemu za pomocą sztucznej inteligencji, aby zapobiegać powstawaniu „wąskich gardeł”. W rezultacie pojemność dostępnych zasobów może zostać szybko zwiększona w razie potrzeby.

Z satysfakcją zauważamy, że coraz więcej firm na całym świecie chce korzystać z doświadczenia chmury, jakie zapewnia platforma HPE GreenLake, zamiast używać rozwiązań oferowanych przez hiperskalerów. Daje im to gwarancję wysokiej wydajności, dostępności i elastyczności skalowania przy łatwych do przewidzenia kosztach. powiedział Krzysztof Kowalczyk, Enterprise Sales Director w HPE Polska. 

Doceniamy zaufanie, jakim obdarzyła nas Żabka, planując kolejny etap współpracy, którym jest wspólna budowa usług chmury prywatnej dla całej Grupy, w oparciu o HPE GreenLake. Dzięki temu klient stworzy Disaster Recovery Center napędzane rozwiązaniem Zerto, łącząc obszar chmury i on-premise. To pierwszy duży krok w kierunku budowy prawdziwie hybrydowego IT.  dodaje Piotr Abramowicz, HPE Enterprise Account Manager.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments