Pierwszy raz podczas wystawy Audio Video Show w Warszawie każdy audiofil będzie mógł posłuchać wysokiej klasy dźwięku z kultowego zestawu Unitry. W specjalnie zaaranżowanej na tę okazję sali odsłuchowej na Stadionie Narodowym można będzie zobaczyć flagowe produkty: wzmacniacz, odtwarzacz CD, kolumny podłogowe oraz dwa modele gramofonów. Ponadto tuż po zakończeniu wystawy, 30 października Unitra rozpoczyna sprzedaż produktów na terenie Polski.

Audio Video Show to największe wydarzenie branży w tej części Europy, dlatego nie może na nim zabraknąć reaktywowanej serii audio stereo marki Unitra. To idealny moment, aby przedstawić dokonania ostatnich dwóch lat pracy zespołu projektantów i konstruktorów. Wydarzenie zbiegnie się także z rozpoczęciem sprzedaży sprzętu przez polskich dystrybutorów.

Jesteśmy dumni, że po dwóch latach prac nad tworzeniem produktów, odpowiadających oczekiwaniom audiofilów, możemy śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy postawiony wcześniej cel. Zaprezentowanie Państwu naszych rezultatów wzbudza w nas olbrzymią radość i ekscytację. Możemy śmiało powiedzieć, że Unitra wraca na należne jej miejsce w branży wysokiej klasy produktów audio. mówi Adrian Krupowicz, Head of Engineering i Członek Zarządu Unitry

Po 30 października to konsument oceni nasze wysiłki, ale ja jestem spokojny o wynik. W dziedzinie audio stereo, dzięki zaangażowaniu najlepszych inżynierów oraz specjalnie zaprojektowanemu na potrzeby tego projektu modelowi biznesowemu, jesteśmy w stanie zaoferować unikalną jakość w cenie niższej niż konkurencja. – mówi Daniel Kostrzewa, Head of Business i Członek Zarządu Unitry

Linia produktów 2023

Unitra jako jedna z niewielu firm na świecie zdecydowała się na stworzenie linii produktów pokrywającej cały tor audio, składający się na źródła, wzmocnienie, przewody kolumnowe oraz kolumny.

Szczegółowy skład zestawu to:

WSH-805 – Wzmacniacz zintegrowany stereo o konstrukcji dual-mono. Inspirowany złotą erą stereo lat 70-tych. Ponadczasowy design ze wskaźnikami wychyłowymi oraz opatentowaną technologią automatycznych przełączników. Wykonany w topologii current feedback, o świetnych parametrach w pełni analogowego toru audio, w szczególności idealnej separacji kanałów audio oraz unikalnej czystości dźwięku. Posiada funkcję zmiany klasy pracy (A- AB) oraz szeroki wybór wejść sygnałowych, w tym wejścia XLR zbalansowane.

CSH801 – Odtwarzacz CD z DAC i funkcją transportu. Posiada design dopasowany do stylistyki nowej linii urządzeń Unitra oraz unikalny interfejs z podświetlanym wyświetlaczem E Ink o przyjemnym, naturalnym wyglądzie kartki. Wyglądu dopełnia aluminiowe wykończenia panelu frontowego oraz wizjer płyty CD. Wbudowany przetwornik cyfrowo – analogowy umożliwia podłączenie odtwarzacza bezpośrednio do wzmacniacza analogowego, a wyjścia cyfrowe umożliwiają opcjonalną komunikację z zewnętrznym konwerterem.

GSH-801 Edmund – Najwyższy model gramofonu Unitra, posiada napęd bezpośredni, z opracowanym i dostępnym jedynie w Unitra autorskim silnikiem z zaawansowanym systemem regulacji obrotów. Stabilizację zapewnia własny algorytm stabilizacji obrotów. Opracowane i dostępne jedynie w gramofonach Unitra ramię R10, pracujące na dwóch parach łożysk, wykonane z aluminium. Zbudowany w oparciu o masywną ,pełną plintę, wyposażony w zewnętrzne liniowe źródło zasilania oraz bezpośredni dostęp do ramienia złączem DIN.

GSH630 Fryderyk – gramofon o napędzie bezpośrednim z autorskim silnikiem Unitra oraz ramieniem R10, wyposażony w wewnętrzne źródło zasilania oraz parę wyjść analogowych RCA.

ZGZ-801 – Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801 o konstrukcji obudowy zamkniętej i objętości 75 litrów. Posiada customowe przetwornikami nisko i średniotonowe z aluminiowymi koszami o podwyższonej sztywności z lekką celulozową membraną, pracujące w układzie 3-drożnym, wykorzystującym zwrotnicę o zaawansowanej konstrukcji. Zestaw charakteryzuje się wysoką skutecznością, dynamiką, efektywnością oraz łagodną charakterystyką impedancji. Idealnie komponuje się z każdym wzmacniaczem.

KG25 i KG40 – Kable głośnikowe z czystej miedzi beztlenowej o przekroju 2,5 mm2 oraz 4 mm2. Stworzone z myślą o urządzeniach audio Hi-Fi, w formie dwóch skręconych równolegle żył. Starannie wykończone polską przędzą w kolorze miodowym. Zakończone pozłacanymi sprężystymi wtykami bananowymi z szerokim zakresem dopasowania. Dostępne długości 2,5 oraz 4 m.

Linia produktów 2024

Podczas tegorocznego Audio Show zaprezentujemy również prototypy nowości planowanych na 2024 r: kolejny wzmacniacz zintegrowany oraz kolumny podstawkowe.

Ciekawa ekspozycja sprzętów i odsłuch produktów na Audio Video Show

Podczas 3- dniowej wystawy na Stadionie Narodowym będziemy oferować możliwość odsłuchania muzyki w specjalnie przygotowanej sali multimedialnej. Na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów. Zapraszając ich do przetestowania jakości odtwarzanego dźwięku, pragniemy odpowiedzieć na ich potrzeby związane właśnie z potrzebą odsłuchów. Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Nad całością wystawy będzie czuwał nasz wykfalifikowany zespół inżynierów i konstruktorów, dbających o każdy szczegół prezentowanych urządzeń.

Rozpoczęcie sprzedaży w Polsce

Z dumą ogłaszamy rozpoczęcie sprzedaży produktów Unitra w sieci polskiej dystrybucji. To wyczekiwany nie tylko przez nas, ale przede wszystkim przez naszych partnerów i przyszłych użytkowników moment. 30 października 2023 nasi klienci będą mieli możliwość znaleźć nasze produkty w wybranych sklepach w całej Polsce.

Jesteśmy przekonani, że nasze produkty będą znakomitą propozycją dla klientów w Polsce, a rozpoczęcie sprzedaży w sieci polskiej dystrybucji jest krokiem milowym dla naszej firmy. mówi Daniel Kostrzewa, Head of Business i Członek Zarządu Unitry.

Design Unitry doceniony przez ekspertów

Warto wspomnieć, że w czerwcu br. Unitra otrzymała nagrodę Red Dot za projekt wzmacniacza Unitra WSH-805. Został on doceniony za ponadczasowe wzornictwo, minimalistyczną elegancję oraz zrównoważoną produkcję. Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, uważana za wyznacznik najwyższej klasy i jakości. Wyróżnione projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen oraz w Red Dot Museum w Singapurze.

Jedynie 10 firm z Polski otrzymało w tym roku tę nagrodę. Kolejną nagrodą, po którą ma szansę sięgnąć Unitra to krajowe wyróżnienie Dobry Wzór. To najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór jest przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od 30 lat. Tym razem w gronie finalistów jest kultowy Zestaw Stereo Hi- Fi, w którego skład wchodzą: wzmacniacz dual-mono WSH-805, odtwarzacz płyt kompaktowych CSH-801, gramofony GSH-801 i GSH-630, a także zestaw głośników ZGZ-801 i kabli głośnikowych KG20, KG40.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments