Po niedawnym ogłoszeniu przejścia na nową strategię portfolio obejmującą wiele marek HMD Global ogłasza dziś kolejny kamień milowy: HMD rozpoczęło produkcję smartfonów 5G1 w Europie. Pierwsze urządzenie firmy, Nokia XR21, jest już dostępne do zakupu przez klientów korporacyjnych. Jest to zgodne z ogólnym potencjałem wzrostu rynku smartfonów w Europie, który według prognoz Canalys, wzrośnie o 7% w 2024 roku.

Cieszymy się, że możemy produkować Nokia XR21, nasz flagowy wytrzymały smartfon 5G, w Europie. Jesteśmy zdeterminowani, aby inwestować w bezpieczeństwo, technologię i procesy produkcyjne, które sprawiają, że nasze urządzenia są bezpieczniejsze i trwalsze. Nasze plany na przyszłość obejmują dalsze inwestycje w bezpieczeństwo oprogramowania, które będziemy oferować bezpośrednio naszym klientom. – powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global.

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby klientów korporacyjnych, HMD opracowało możliwości i procesy umożliwiające rozpoczęcie produkcji urządzeń w Europie. Każde urządzenie tu produkowane przechodzi rygorystyczne testy oprogramowania, w tym związane z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem. Niektórzy klienci korporacyjni wymagają dodatkowych zabezpieczeń we współpracy z wieloma partnerami w zakresie bezpieczeństwa IT. Koncentrujemy się na bezpieczeństwie oprogramowania i ochronie prywatności już w fazie projektowania. Dane są bezpiecznie przechowywane w UE: dane konsumenckie i korporacyjne ze wszystkich smartfonów wyprodukowanych przez HMD są przechowywane i przetwarzane na serwerach HMD w Finlandii od 2019 roku.

Oprócz zabezpieczeń XR21 jest również trwały i zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Dzięki wojskowemu certyfikatowi wytrzymałości1 i klasie ochrony IP69K smartfon ten jest odporny na kurz, ciepło, uderzenia i wodę. W ramach ciągłego zaangażowania HMD w zrównoważony rozwój Nokia XR21 została zaprojektowana tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko: obudowa wykonana jest w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu, a dwudniowa żywotność baterii2 pozwala na 60% więcej ładowań w całym okresie użytkowania. Dodatkowe etapy europejskiego procesu produkcyjnego pomogą jeszcze bardziej ograniczyć emisje.

Aby uczcić nowe pochodzenie i standardy bezpieczeństwa telefonu Nokia XR21, na stronie nokia.com będzie można kupić limitowaną edycję 30 egzemplarzy, które zejdą z europejskiej linii produkcyjnej. Urządzenia z limitowanej edycji Made in Europe mają ekskluzywny kolor Frosted Platinum, wygrawerowany unikalny numer seryjny i są dostarczane z certyfikatem pochodzenia w pudełku.

Ceny i dostępność

Limitowana edycja Nokia XR21 w ekskluzywnym kolorze Frosted Platinum jest dostępna od dziś w cenie od 699 EUR (599 GBP) w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Finlandii.

Model Nokia XR21 European Edition w kolorze czarnym będzie wkrótce dostępny w cenie od 649 EUR (549 GBP) w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Finlandii na stronie Nokia.com/phones.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments