W tym tygodniu rozpoczyna się najbardziej istotny dla CI Games moment w swojej historii, z racji na globalne wydanie największej dotychczas gry Lords of the Fallen, której premiera odbędzie się w piątek 13 października.

Lords of the Fallen to druga gra w serii, która miała start w 2014 r. kiedy gry w gatunku RPG soulslike nie były jeszcze tak popularne jak obecnie. Pierwsza gra otrzymała noty na Metacritic nieco powyżej 70%, natomiast nie zdobyła porównywalnego uznania, co seria Dark Souls. Najnowszy przedstawiciel gatunku – Elder Ring, wyprodukowany przez From Software, sprzedał się w ponad 20 mln sztuk w okresie pierwszego roku od premiery.

Pierwsza gra w serii, mimo dobrego przyjęcia przez media oraz satysfakcjonującej sprzedaży, nie przekonała do siebie części graczy. Dlatego zdecydowaliśmy się na reboot. To jasne, że mamy więcej do udowodnienia, niż gdybyśmy wydawali kolejną grę w serii. Ostatnie dni jasno pokazały zdecydowanie duże zainteresowanie grą, która między innymi trafiła na globalną listę top 15 najlepiej sprzedających się gier na Steam. – mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

13 października Lords of the Fallen trafi do sprzedaży na całym świecie, jednocześnie na wszystkie najważniejsze generacji platformy – PC i konsole PlayStation5, Xbox Series X | S. Gra wg największego portalu branżowego IGN jest pierwszym prawdziwym przedstawicielem gatunku soulslike na najnowszą generację konsol. W miniony weekend gra została udostępniona do testów wybranym influenserom i nie jest to częścią płatnej kampanii marketingowej.

Cieszą mnie bardzo reakcje influenserów, którym udostępniliśmy grę. Produkt w ostatnich 3 dniach otrzymał dużo pozytywnego feedbacku i jest to początek procesu walidacji gry, na którą czekało w mojej ocenie mnóstwo graczy. Wszystkie relacje z gry były organiczne i nie były przez nas sponsorowane. Świadomie nie zaoferowaliśmy istotnej premii do preorderów, np. w formie Early Access lub szerokiego dostępu do dema gry, ponieważ chcieliśmy maksymalnie wykorzystać czas na dopracowanie gry. Jej aktualizacja dostępna będzie zaraz przed premierą. – komentuje Marek Tymiński.

Lords of The Fallen to najważniejsza i najdroższa produkcja w historii CI Games. Od kilku miesięcy zespół koncentruje się na doszlifowaniu gry. Zeszłoroczny kluczowy przedstawiciel gatunku gra Elder Ring wyprodukowana przez From Software sprzedała się w ponad 20 mln sztuk w okresie pierwszego roku od premiery. CI Games chce dotrzeć do istotnej części tej grupy graczy.

Mamy bardzo dobry produkt z długą rozgrywką i odpowiednio rozbudowany. Grę w modnym i popularnym gatunku ze świetną oprawą graficzną, interesującym światem i dopracowanymi mechanikami. Jestem bardzo dobrej myśli, co do jego odbioru i globalnej sprzedaży. Obecnie jesteśmy w intensywnej fazie kampanii reklamowej, która zorientowana jest głównie na Stanach Zjednoczonych i największych rynkach Europy. Mam głęboką wiarę, że pozwoli ona nam na dotarcie do dużo szerszego grona odbiorców podczas premiery, ale również wzmocni i ustabilizuję brand gry. A to przełoży się na lepszą krzywą sprzedaży w dłuższym okresie. – tłumaczy Marek Tymiński.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments