Prezentacja Play of Battle zgromadziła niemal 500 osób

26 października w warszawskich Złotych Tarasach miała miejsce prezentacja dema komputerowej gry strategicznej, przy której współpracują znany geopolityk, dr Jacek Bartosiak oraz producent gier komputerowych — studio Noobz from Poland.

Prezentowaną produkcję jej twórcy opisali jako połączenie gatunków Grand Strategy oraz strategii czasu rzeczywistego (RTS). Podkreślili, że gra umożliwi nie tylko zarządzanie państwem na szczeblu centralnym, ale także – co rzadko spotykane w tytułach wpisujących się w gatunek Grand Strategy – na bezpośrednie dowodzenie jednostkami na polu walki.

Wiceprezes Play of Battle Jarosław Kotowski

Zauważyliśmy, że publiczności spodobał się moduł RTS-owy. Jest to dla nas wskazówka, by skupić się na rozwoju właśnie tego aspektu naszej gry, nie zaniedbując przy tym jednak jej warstwy strategicznej. mówi Jarosław Kotowski, wiceprezes spółki Play of Battle, a zarazem jeden z pomysłodawców projektu.

Plany strategiczne twórców

Aktualnie gra znajduje się jeszcze w fazie produkcji, a przewidywaną datą jej premiery jest rok 2025. Mimo to deweloperzy deklarują, że już wcześniej gracze zyskają możliwość lepszego zaznajomienia się z tytułem.

W 2024 roku planujemy uruchomić oficjalną stronę Play of Battle w serwisie Steam i udostępnić tam grywalne demo, które każdy będzie mógł pobrać. Pozwoli to wszystkim chętnym lepiej poznać w praktyce, na czym polega rozgrywka.  zdradza Jarosław Kotowski.

W trakcie prezentacji widzowie mieli również sposobność zapoznania się z niemal 20-osobowym zespołem Play of Battle.

Popularność projektu

Tworzony tytuł już dziś wzbudza zainteresowanie. Świadczy o tym fakt, iż prezentacja dema zgromadziła niemal 500 osób. By pomieścić tak dużą liczbę gości, organizatorzy zdecydowali się przenieść wydarzenie z warszawskiej Kinoteki do większego audytorium w Złotych Tarasach.

Z satysfakcją odnotowaliśmy, że prezentacja przyciągnęła uwagę tak licznej grupy osób. Wierzymy, że do czasu oficjalnej premiery, zainteresowanie grą jeszcze wzrośnie. przyznaje prezes spółki Play of Battle, Jacek Bartosiak.

Sama prezentacja trwała ponad dwie i pół godziny ze względu na liczne pytania od publiczności w sesji Q and A.

Play of Battle

Spółka Play of Battle S.A. została powołana w 2021 z inicjatywny Jacka Bartosiaka, Zbigniewa Pisarskiego oraz Jarosława Kotowskiego. Główni udziałowcy Spółki to dr Jacek Bartosiak oraz Noobz from Poland S.A. Tworzona gra pod roboczym tytułem “Play of Battle” ma zostać wydana w 2025 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments