Firma OVHcloud wprowadza zaawansowaną usługę bezpieczeństwa do zarządzania tożsamością i dostępem (Identity and Access Management, IAM), która zostanie udostępniona wszystkim klientom firmy bez dodatkowych opłat od 25 października.

Usługa OVHcloud Identity and Access Management jest dostępna poprzez scentralizowany interfejs użytkownika bezpośrednio z poziomu panelu sterowania OVHcloud oraz poprzez interfejs programowania aplikacji OVHcloud. Umożliwia szczegółowe zarządzanie uprawnieniami bezpieczeństwa oraz pełną kontrolę nad dostępem do cyfrowych zasobów przedsiębiorstwa. Usługa OVHcloud IAM, dostępna w rozwiązaniach Public Cloud, Hosted Private Cloud i Webcloud, w tym w dedykowanym hostingu, pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa, zapobiegając atakom z użyciem złośliwego oprogramowania, zwiększa poziom zgodności i efektywności zespołów IT oraz udoskonala funkcjonowanie operacji logowania użytkowników.

Rozwiązanie OVHcloud IAM z Identity Federation pozwala klientom na łączenie się z wybranym przez nich katalogiem firmowym (za pomocą logowania jednokrotnego – SSO). Wysoce szczegółowe zarządzanie regułami zabezpieczeń obejmujące wszystkie produkty z oferty OVHcloud umożliwia łatwiejsze niż dotychczas tworzenie grup użytkowników, ustalanie minimalnej liczby przyznawanych domyślnie zezwoleń oraz korzystanie z tokenów OAuth2 w regułach IAM i uwierzytelnianie poprzez interfejs programowania aplikacji OVHcloud.

Funkcje IAM są również obsługiwane przez dostawcę Terraform OVHcloud, dzięki czemu zespoły IT mogą w pełni zautomatyzować swoje wdrożenia OVHcloud. Funkcje takie jak audyty i dzienniki pozwalają na śledzenie dostępu w celu zapewnienia zgodności z przepisami i standardami związanymi z ochroną danych i bezpieczeństwem.

Dbamy o naszych klientów i nieprzerwanie dodajemy do usługi Identity and Access Management nowe funkcje. Po wdrożeniu zarządzania tożsamością federacyjną w rozwiązaniach IaaS, z dumą wprowadzamy teraz szczegółowe zarządzanie regułami zabezpieczeń w naszych zaufanych usługach chmurowych. Dla naszych klientów jest to kluczowe udogodnienie, oferujące im najbardziej zaawansowane funkcje. – podsumowuje Thierry Souche, dyrektor ds. technologii w OVHcloud.

Pełna kontrola dzięki IAM w ramach bezpiecznej i zrównoważonej oferty
Najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie zarządzania tożsamością i dostępem to odpowiedź OVHcloud na potrzeby działów informatycznych w zakresie szczegółowego zarządzania regułami dostępu i tożsamości federacyjnej w zaufanej chmurze. Nowe rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z innymi usługami OVHcloud i dostępne we wszystkich rozwiązaniach w ofercie produktów firmy.

OVHcloud ma wieloletnie doświadczenie w zakresie infrastruktury i oferuje zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Wykorzystują one jedyny w swoim rodzaju model działania oparty na specjalnie opracowanym systemie chłodzenia cieczą, który sprawia, że oferowana przez firmę chmura jest zrównoważona, pozwalając klientom firmy osiągnąć najlepszą w branży efektywność zużycia energii i wody (PUE/WUE). Więcej informacji o ograniczaniu wpływu na środowisko pod tym linkiem.

Funkcja OVHcloud Identity and Access Management jest już dostępna w wersji beta i zostanie udostępniona wszystkim klientom firmy na całym świecie nieodpłatnie od 25 października.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments