Cummins oficjalnie zainaugurował działanie swojego nowego Europejskiego Centrum Odbudowy Silników o dużej mocy w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na naszym kontynencie.

Firma zainwestowała 10 milionów dolarów w stworzenie centrum, które będzie w stanie odbudowywać silniki Cummins o pojemności od 19 do 78 litrów i mocy od 450 do 3500 koni mechanicznych. Będą to więc renomowane silniki Cummins, takie jak m.in. QSK19, QSK38 i QSK60.

Nowy obiekt o powierzchni 4600 m2 zwiększy zdolności Cummins do zaspokojenia – obserwowanego w szeregu sektorów – rosnącego popytu na silniki o dużej mocy, przebudowywane i testowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, w środowisku fabrycznym. Dla firmy to strategiczny krok, który zwiększy zakres usług Cummins w regionie i odpowie na zapotrzebowanie obecnych oraz przyszłych klientów w różnych ośrodkach europejskich.

Silniki odbudowywane przez Cummins coraz częściej stają się opcją pierwszego wyboru dla klientów, którym zależy na obniżeniu kosztów i wydłużeniu czasu eksploatacji urządzenia. Odbudowywane silniki Cummins przechodzą przez sześciostopniowy proces, obejmujący demontaż, czyszczenie podzespołów, przegląd, naprawę, ponowny montaż z użyciem oryginalnych części Cummins oraz rygorystyczne testy. W rezultacie żywotność silnika zostaje wydłużona, a jego wydajność zwiększona.

Proces odbudowy silnika Cummins trwa 35 dni roboczych, a więc znacznie krócej niż oczekiwanie na fabrycznie nowe urządzenie. A przy tym odbudowana jednostka działa zgodnie z tą samą specyfikacją co urządzenie fabryczne. Co więcej, odbudowywany silnik – w porównaniu do nowego, instalowanego po raz pierwszy urządzenia – pozwala na oszczędności, co przekłada się na wzrost przychodów i wydajności.

Cummins będzie oferował klientom swojego centrum szereg opcji odbudowy silników, w tym rozwiązanie Ultimate Remanufactured, które obejmuje pełny demontaż i ponowny montaż silnika, z wymianą wszystkich zużytych, w tym podlegających zużyciu, komponentów, na oryginalne części Cummins. Jednostki odbudowywane w ramach tego rozwiązania objęte są pełną gwarancją fabryczną, odpowiadającą nowemu silnikowi.
Firma zdecydowała się stworzyć nowe centrum w Krakowie ze względu na centralną lokalizację miasta w ramach europejskiej sieci Cummins, a także bliskość międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice i autostrady A4.

W regionie znajduje się ponadto kilka dużych zakładów przemysłowych, które korzystają z najwyższej klasy rozwiązań Cummins, a także wielu nowych klientów firmy. Centrum korzysta także z wysoko wykwalifikowanego zespołu, który pracował w istniejącym już zakładzie Cummins w Krakowie.

Zlokalizowany w Krakowie obiekt jest najnowszym z 13 podobnych centrów na całym świecie, z których wszystkie zapewniają przebudowę w warunkach fabrycznych.

Cieszymy się, że ten najnowocześniejszy obiekt, zlokalizowany w stolicy Małopolski, został oficjalnie otwarty i będzie mógł korzystać z wysokiej klasy specjalistów, którymi dysponuje ten wyjątkowy region, wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę. Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników jest efektem znaczącej, strategicznej inwestycji, która ma zapewnić naszym klientom w Europie większy wybór rozwiązań prowadzących do obniżenia kosztów i wyższej produktywności. Cummins produkuje silniki wysokoprężne od ponad 100 lat i chociaż zawsze chętnie dostarczamy klientom nowe jednostki, to uważamy, że jeśli istnieje możliwość odbudowy istniejącego silnika i utrzymania go w pracy z zachowaniem najwyższej wydajnością, to warto to robić. Właśnie dlatego zbudowaliśmy nowe centrum w Krakowie. – powiedział Marek Matuszewski, Country Leader na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę w Cummins.

Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników jest integralną częścią nowej bazy Cumminis w Krakowie, w której znajduje się także magazyn, warsztat i biura administracyjne. Firma oczekuje, że nowe centrum będzie kluczowym elementem szerszej strategii rozwoju Cummins w Polsce i całej Europie.

Nowa inwestycja ma wspierać zobowiązania Cummunis w zakresie zrównoważonego rozwoju opisane w strategii Destination Zero i Planet 2050. Krakowski obiekt jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, punkty ładowania pojazdów elektrycznych, zaawansowaną technologicznie myjnię mikrobiologiczną, która ponownie wykorzystuje 100% wody używanej w centrum oraz inne nowoczesne rozwiązania. Firma podkreśla także, że proces odbudowy silników wymaga aż o 85% mniej energii niż produkcja nowych jednostek i wiąże się z mniejszym zużyciem surowców, opakowań i niższą produkcją złomu.

Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników w Krakowie zostało oficjalnie otwarte 4 października podczas specjalnego wydarzenia z udziałem konsul generalnej Stanów Zjednoczonych w Krakowie, przedstawicieli lokalnych władz, polskich i międzynarodowych mediów oraz globalnych managerów Cummins.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments