Pierwszy polski kampus centrów danych znajduje się w Jawczycach na działce o powierzchni 4 hektarów. W skład inwestycji wejdą docelowo 4 obiekty, których całkowity przydział mocy wyniesie 60 MW. Pierwsze centrum danych o mocy 8 MW zostało oficjalnie otwarte w maju br. i zajmuje ponad 2,2 tys. m2.

Kontynuujemy rozwój naszego pierwszego kampusu w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, aby sprostać dynamicznie rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi centrów danych. Pod tym względem wyróżnia się region aglomeracji warszawskiej, gdzie znajduje się nasza inwestycja, a coraz większa aktywność dostawców usług chmurowych przekłada się na zwiększone zainteresowanie kolokacją danych na poziomie lokalnym. Wierzę, że rozwój kampusu przyczyni się nie tylko do dalszego rozwoju regionu, ale także wesprze transformację cyfrową polskich firm. Data4 rozwija się wspólnie ze swoimi klientami – czyli tam gdzie jest rynek. mówi Adam Ponichtera, dyrektor polskiego oddziału Data4.

Konsorcjum będzie odpowiedzialne za realizację drugiego z budynków. Zaprojektowany obiekt składa się z dwóch części: technologicznej i biurowej. Wszystkie pomieszczenia zaprojektowano tak, aby umożliwić łatwą komunikację i transport towarów do wszystkich obszarów budynku.

Na naszych oczach, zwłaszcza w dobie pandemii, wiele dziedzin życia uległo intensywnej cyfryzacji. Stąd stale rosnące znaczenie centrów danych, które już dziś stanowią kluczowy element gospodarki. Dlatego jesteśmy dumni, że jako HOCHTIEF Polska zrealizujemy ten projekt dla partnera, który podobnie jak my, łączy działalność w dużej skali z europejskimi wartościami oraz odpowiedzialnym podejściem do biznesu. – mówi Tadeusz Blecha, Prezes Zarządu HOCHTIEF Polska SA.

Dla ADAMIETZ WARSZAWA możliwość realizacji tego zadania to niewątpliwie szansa na zaistnienie również w tej części branży, która w dobie znaczącej cyfryzacji zwiększa znacznie dynamikę swojego rozwoju. Cieszymy się, że wspólnie z takimi Partnerami jak Hochtief Polska SA oraz Data4 będziemy uczestnikami tego projektu. Zakładamy, że pierwszego z wielu, jaki wspólnie zrealizujemy. mówi Wojciech Gerber, Prezes Zarządu ADAMIETZ WARSZAWA sp. z o.o.

Kampus Data4 zlokalizowany jest przy ul. Przyparkowej w Jawczycach, w odległości ok. 12 km od centrum Warszawy oraz ok. 14 km od Lotniska Chopina. Dostępność lokalizacji gwarantuje również bezpośrednie sąsiedztwo tras S8, S2 oraz autostrady A2. Całość prac związanych z budową budynku będzie wykonana zgodnie z certyfikatem BREEAM (ang. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), zapewniając, że inwestycja będzie zrealizowana z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments