Cellnex Poland rozszerza swoją działalność w naszym kraju. Spółka tworzy sieć biur regionalnych. Poza warszawskim, otwartym w 2022 roku, pracę rozpoczynają kolejne trzy – w Poznaniu, Katowicach i Gdyni. W nowo powstałych biurach – podobnie jak w stołecznym – pracować będą połączone zespoły OnTower i  Towerlink – firm przejętych przez spółkę od operatorów Play i Polkomtel w 2021 roku.

W biurach w Poznaniu, Katowicach i Gdyni będzie pracować blisko 200 pracowników i będą to największe siedziby Cellnex Poland poza Warszawą.Wpływ działalności firmy na polską gospodarkę, w odniesieniu do Produktu Krajowego Brutto, wynosi 0,14% PKB. Wskaźnik uwzględnia m.in. wzrost aktywności gospodarczej generowanej dzięki środkom wydawanym przez Cellnex Poland na naszym rynku.

Misją naszej firmy jest zapewnienie łączności w każdym miejscu. W tym celu inwestujemy nie tylko w infrastrukturę telekomunikacyjną w całej Polsce, ale także w kompetencje pracowników. Ich wiedza, doświadczenie i współdziałanie sprawiają, że realizacja naszych celów staje się możliwa. mówi Małgorzata Rozwałka – Tłok, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego.

W najbliższym czasie firma będzie kontynuować proces integracji kolejnych biur działających obecnie już w 19 polskich miastach.

 Finalizujemy bardzo ważny etap rozwoju naszej firmy, czyli integrację zespołów Cellnexu, Playa i Polkomtela. Połączenie zespołów o różnych kulturach korporacyjnych jest koniecznym elementem konsolidacji firmy, bez którego nie bylibyśmy w stanie dbać o najwyższe standardy obsługi klienta. Wybierając nowe lokalizacje, chcieliśmy osiągnąć dwa główne cele. Pierwszym było stworzenie komfortowych warunków pracy naszym pracownikom, drugim wybór lokalizacji, z których dojazd do stacji bazowych zajmuje maksymalnie 2 godziny. Wierzę, że stworzenie wspólnej przestrzeni do pracy da nam szansę na osiągnięcie najwyższej efektywności zarządzania współdzieloną infrastrukturą telekomunikacyjną. mówi Santiago Argelich Hese, Prezes Zarządu Cellnex Poland.

W kwietniu 2021 roku Cellnex kupił 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej Play (OnTower Poland Sp. z o. o.), a w ciągu kolejnych dwóch lat zdobył 100 proc. udziałów. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Cyfrowy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i planowaniem rozwoju sieci oraz 220 – utrzymaniem sieci i jej zarządzaniem jej). Cellnex, który obecnie posiada W Polsce niemal 16 000 lokalizacji, zainwestował w kraju ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments