Bloober Team świętuje swoje 15-lecie, co jest znaczącym kamieniem milowym dla studia z bogatą historią nagradzanych tytułów i pokazuje, że horror jest głęboko zakorzeniony w DNA studia. Z tej okazji spółka udostępniła wideo z podziękowaniami swojej oddanej społeczności i zapowiada wiele innych niesamowitych niespodzianek urodzinowych, które zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach.

Bloober Team powstał w 2008 roku i na początku poszukiwał swojego miejsca w branży gier, odkrywając w końcu swoje DNA w horrorze psychologicznym. Przez lata studio zbudowało niezwykłe portfolio, obejmujące takie tytuły jak Layers of Fear, Blair Witch, Observer czy The Medium, z których wszystkie są charakterystycznymi i wciągającymi horrorami psychologicznymi, niespotykanymi w żadnym innym przypadku na rynku.
Przyszłość przynosi świeże portfolio gier. Jako bardziej dojrzała spółka, Bloober Team będzie tworzyć horrory oparte na akcji, zachowując jednocześnie DNA studia – zagłębiając się w głębokie tematy i wielowarstwowe historie. Studio wkracza w nową erę dzięki z niecierpliwością wyczekiwanemu remake’owi Silent Hill 2, opracowanemu we współpracy z KONAMI, oraz nadchodzącej grze typu survival horror stworzonej we współpracy z Private Division (Take-Two Interactive). Tytuły te nie tylko zaprezentują wyrazistą historię i atmosferę Bloober Team, ale także wprowadzą najnowocześniejsze mechaniki rozgrywki, wyznaczając zwrot w kierunku bardziej pełnych akcji wrażeń.

Aby uczcić 15-lecie studia, Bloober Team zaprezentował niedawno ciekawą muzyczną niespodziankę z udziałem polskiej artystki Natalii Szroeder – jedyny w swoim rodzaju cover „My Little Sunshine” oraz wideo inspirowane uniwersum Layers of Fear. Dzisiaj firma publikuje wiadomość wideo od twórców, w której dziękują całej horrorowej społeczności. Dodatkowo dla fanów Layers of Fear czeka ekscytująca niespodzianka w postaci bezpłatnego rozszerzenia – The Final Prologue zostanie udostępniony obecnym posiadaczom gry. Ponadto fani mogą skorzystać z licznych zniżek na swoje ulubione gry Bloobera na Steamie i innych platform.

Przez te 15 lat naszej podróży wiele się wydarzyło. Wiele sukcesów, ale także i kilka potknięć po drodze. Jesteśmy pewni, że horror jest wpleciony w nasze DNA, płynie w naszych żyłach i właśnie ta ścieżka jest naszym przeznaczeniem. Dlatego w nadchodzących latach będziemy nadal doskonalić nasze gry, nasycając je akcją i świeżymi innowacjami w rozgrywce, przy jednoczesnym skupieniu się na głębokiej, wielowarstwowej opowieści. Otwierając nowy rozdział w naszej historii, będziemy tworzyć znacznie większe i bardziej zaawansowane tytuły, ale nadal pozostaniemy wierni naszemu DNA. Tworząc nowe projekty, nasz blisko 250-osobowy zespół będzie myślał nie o arkuszach kalkulacyjnych, ale przede wszystkim o wyjątkowości i stworzeniu nowego typu doświadczenia dla graczy. Przed nami ekscytujące, duże projekty – w tym nasz remake kultowego horroru Silent Hill 2. Mamy pełne ręce roboty i jesteśmy przepełnieni radością, gdy staramy się urzeczywistniać marzenia naszych fanów. W tej chwili chciałbym podziękować społeczności, naszym partnerom i wszystkim członkom Bloober Team – razem przeszliśmy długą drogę. Aczkolwiek te najważniejsze tytuły i historie są jeszcze przed nami. To zaszczyt wybrać się z Wami w tę podróż. – powiedział Piotr Babieno, CEO Bloober Team.

Pod koniec października Bloober Team z radością zaprezentuje swoją stronę internetową z okazji 15-lecia firmy, zapraszając społeczność do zanurzenia się w podróż firmy i śledzenia ekscytujących aktualizacji na temat nadchodzących urodzinowych niespodzianek.
Najlepsze jeszcze przed nami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments