Cromwell Property Group (Cromwell lub Grupa), inwestor i zarządzający funduszami nieruchomości, pozyskał 66 mln euro zielonego kredytu na podwarszawskie centrum handlowe Janki o powierzchni 61 tys. mkw.

Jest to drugi zielony kredyt pozyskany przez Cromwell w ramach nowego programu Sustainable Finance Framework po tym jak, na początku bieżącego roku, firma przeniosła już istniejący kredyt w wysokości 130 mln dolarów australijskich na Cromwell Riverpark Trust w Australii.

Kredyt został udzielony przez polski oddział HSBC Continental Europe. Zgodnie z warunkami umowy, Cromwell będzie zobowiązany do raportowania szeregu działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju, takich jak wykorzystanie energii odnawialnej i roczna emisja gazów cieplarnianych oraz zapewnieni, że w danym roku sprawozdawczym co najmniej 50% nowych umów najmu będzie zawierało zielone klauzule obejmujące emisje z zakresu 3.

Centrum handlowe Janki, jeden z sześciu obiektów należących do polskiego funduszu handlowego Cromwell, uzyskało certyfikat BREEAM In-use Excellent. Fundusz uzyskał 85 punktów w indeksie GRESB w 2022 roku i zdobył nagrodę BREEAM-GRESB Award for Corporate Investment in Responsible Real Estate w marcu 2017 roku.

Zabezpieczenie tego kredytu pokazuje, jak istotne jest dla nas osiągnięcie bardziej zrównoważonego sposobu finansowania naszych aktywów i jednocześnie podkreśla silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój centrum handlowego Janki. To ważny krok w realizacji szerszego celu Cromwell, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto w zakresie 1 i 2 dla wszystkich naszych aktywów do 2035 roku – dodała Sandrine Fauconnet. – powiedziała Sandrine Fauconnet, European ESG Manager w Cromwell. 

Kredyt ten zobowiązuje nas do bieżącego zarządzania i raportowania kilku kluczowych środków podejmowanych dla zrównoważonego rozwoju w przypadku tego aktywa, dodatkowo zwiększając przejrzystość naszych aktywów i dostosowując finansowanie naszego portfela do celów zrównoważonego rozwoju naszych partnerów finansowych. – skomentowała Marta Oberda, Dyrektor Finansowa w Cromwell, CEE.

Z przyjemnością wsparliśmy Cromwell w tym finansowaniu jako koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i kredytodawca. Ponieważ branża nieruchomości korporacyjnych dąży do bardziej zrównoważonych sposobów finansowania, cieszymy się, że mogliśmy odegrać rolę w programie zrównoważonego rozwoju firmy Cromwell, który jest zgodny z naszym własnym celem, jakim jest pomoc w dojściu do globalnej gospodarki o zerowej wartości netto. – skomentowała Wioletta Bratoszewska, dyrektor ds. finansowania nieruchomości w HSBC w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments