Archicom i Echo Investment rozpoczynają budowę Modern Mokotów

W dotychczas typowo biurowym krajobrazie pomiędzy ulicami Wołoską, Domaniewską i Postępu w Warszawie wkrótce pojawi się wyjątkowa zabudowa mieszkaniowa, płynnie przeplatającą się z ogólnodostępnymi terenami zielonymi i usługami. Archicom, należący do Grupy Echo Investment, startuje z realizacją miastotwórczej inwestycji typu „destination”, która zmieni dawny biznesowy kompleks z betonowym parkingiem w tętniący życiem wielofunkcyjny kwartał z nową placówką edukacyjną w pobliżu.

Modern Mokotów powstanie w miejscu, dla którego zmiana jest czymś naturalnym. Najnowsza koncepcja przeobrażenia enklawy biurowej, zakłada stworzenie przyjaznego i funkcjonalnego kwartału miejskiego bez ogrodzeń, w pełni powiązanego architektonicznie i komunikacyjnie z okolicą. W pierwszym etapie projektu Modern Mokotów powstaną trzy budynki. Pierwszy z nich posiadać będzie 356 mieszkań oraz dwa dziedzińce, w drugim oddanym do użytku zostaną 144 lokale oraz jeden dziedziniec. Ponadto na otwarciu osi kompozycyjnej całości projektu powstanie kameralny budynek w wyższym standardzie – Apartamenty przy Kwitnącej Wiśni, w którym znajdzie się 40 apartamentów – od kawalerek po przestrzenie pięciopokojowe z metrażami sięgającymi nawet 142 mkw. Do apartamentowca przylegać będzie teren zielony z placem zabaw.

Premierowa faza posiadać będzie podziemny garaż, jak również strefę handlowo-usługową na poziomie parteru, a w ramach udogodnień deweloper zapewni np. klub mieszkańca i warsztat dla pasjonatów majsterkowania. Nowe budynki wyróżni regularny rytm fasad nawiązujący do konstrukcji fabrycznych hal oraz kratownicowa elewacja z prefabrykowanego betonu w odcieniach beżu i szarości. Architekci z pracowni BBGK zaproponowali również detale i elementy wykończeniowe, nawiązujące do stylistyki popularnych urządzeń elektronicznych, niegdyś produkowanych w tej części miasta. Zakończenie budowy pierwszego etapu Modern Mokotów planowane jest w pierwszej połowie 2025 roku.

Naszym celem jest gruntowna przemiana przestrzeni znajdujących się naprzeciwko galerii handlowej Westfield Mokotów. To jeden z najdynamiczniej zmieniających się punktów na mapie Warszawy, z ogromnym potencjałem społeczności mieszkańców i pracowników oraz doskonałą komunikacją z centrum miasta. Kiedyś dominowały tu tereny rolnicze, potem nastąpiła rewolucja przemysłowa, aż w końcu zawitał biznes z biurowcami, tworząc tzw. Mordor. Teraz zamierzamy zredefiniować ten fragment Mokotowa. Napiszemy nową historię Służewca, ale już w oparciu o funkcję mieszkalną oferującą dostęp do najważniejszych miejsc w odległości kwadransa od domu. Zgodnie z tą ideą wystarczy krótki spacer lub przejażdżka rowerem, aby zrobić zakupy, odwiedzić lekarza, dotrzeć do pracy, szkoły oraz parku. mówi Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom.

Inwestycja zaprojektowana w zgodzie z najbliższym sąsiedztwem

Archicom na pierwszym miejscu stawia aktualne potrzeby mieszkańców miast, wśród których priorytetem jest ruch pieszy i rowerowy. Bujną zieleń zaplanowano nie tylko w zewnętrznych przestrzeniach wspólnych, ale także na budynkach – roślinność dominować będzie od parterów aż po tarasy na dachach. W Modern Mokotów przewidziano łącznie ponad 3,5-ha zieleni wokół budynków, w tym sześć ogrodów z nasadzeniami tematycznymi. O rozbudowany ekosystem, który zastąpi betonowy parking, zadba m.in. odzysk wody deszczowej wykorzystywanej do podlewania drzew, krzewów i traw. Pomiędzy nową zabudową powstanie jedno z wielu atrakcyjnych miejsc spotkań – publiczny plac Przemiany otoczony restauracjami, kawiarniami i butikami.

Osiedle inspirowane modelową koncepcją dzielnicy zrównoważonej – Warszawskiej Dzielnicy Społecznej – zapewni zewnętrzne strefy fitness & crossfit, przestrzeń do uprawiania kalisteniki, tor rowerowy, miejsce do gry w bule oraz minigolfa, a także kameralny amfiteatr. Wszystkie te rozwiązania uzupełnią ofertę rekreacyjną otwartego dla wszystkich parku linearnego zaprojektowanego wzdłuż ulicy Wołoskiej. W ramach ogólnodostępnych przestrzeni powstaną place idealnie nadające się na miejsca spotkań, do odpoczynku lub organizacji lokalnych wydarzeń. Nabywcy lokali w Modern Mokotów skorzystają także z pomieszczeń do coworkingu oraz wózkowni. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na powietrzu, korzystając m.in. z trzech bezpiecznych i różnorodnie wyposażonych placów zabaw, polany gier plenerowych oraz rekreacyjnej górki.

Modern Mokotów to nie tylko mieszkania

Od strony ulicy Wołoskiej projekt zapewni pasaż z kawiarniami, restauracjami, sklepami i usługami. Nowa mikrodzielnica na Służewcu zaoferuje mieszkańcom Aleję Lipową – duży i nowocześnie zaprojektowany park linearny, w którym najważniejsi będą piesi i rowerzyści.

Modern Mokotów to znacznie więcej niż tylko miejsce do mieszkania. Ożywimy zabetonowane wcześniej przestrzenie i stworzymy nową miejską destynację dla warszawiaków. Ta odważna metamorfoza odmieni charakter dawnych przemysłowo-biurowych terenów w strategicznym punkcie dzielnicy. Idąc krok w krok za światowymi trendami projektowania przyjaznych i wielofunkcyjnych przestrzeni do życia, nadamy temu miejscu równowagi i balansu, aby żyć w pełni bliżej miasta, natury i ludzkich potrzeb. Sprawimy, że wszystko, co niezbędne na co dzień będzie dla mieszkańców Modern Mokotów dostępne na wyciągnięcie ręki. W ten sposób stworzymy dzielnicę bliższą życia. – zapewnia Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu, członek zarządu Archicom.

Dzięki Modern Mokotów zabrzmi także pierwszy dzwonek

Oprócz budynków mieszkalnych oraz terenów zielonych grupa Echo Investment zrealizuje na Służewcu w pełni wyposażoną szkołę podstawową z oddziałem zerówkowym. Z placówki przy ulicy Konstruktorskiej, która trafi do miejskich zasobów oświatowych, skorzysta niemal pół tysiąca uczniów. W nowej szkole dzieci będą uczyć się nie tylko języka polskiego, matematyki czy historii, ale także zachowań promujących ekologiczny styl życia.

Liczniki zainstalowane przy umywalkach pokażą, ile wody zużyto do umycia rąk, utrwalając w ten sposób dobre nawyki i ucząc efektywnego jej wykorzystywania. Nowa szkoła to największa tego typu kontrybucja prywatnej firmy na rzecz potrzeb związanych z infrastrukturą edukacyjną w polskim mieście.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments