Adam Dubiel dołączył do XTB, globalnego fintechu oferującego dostęp do światowych rynków finansowych poprzez platformę inwestycyjną online i aplikację mobilną. Z początkiem września objął stanowisko Chief Product & Technology Officera.

Jedną z kluczowych przewag konkurencyjnych XTB jest rozwój autorskiej technologii i platform inwestycyjnych. Dlatego też Dział Technologii jest jednym z kluczowych i stanowi już ok. 40 proc. całego zatrudnienia w XTB. Od września 2023 r. zarządza nim Adam Dubiel, który objął stanowisko Chief Product & Technology Officera. Wcześniej, przez ponad 10 lat, był związany z jednym z liderów branży e-commerce – Allegro.

Adam Dubiel, Chief Product & Technology Officer XTB

Cieszę się, że dołączyłem do najszybciej rozwijającego się fintechu w Polsce. XTB stawia na rozwój własnej technologii i wprowadzanie innowacyjnych produktów inwestycyjnych dostępnych dla każdego z poziomu aplikacji mobilnej. To dla mnie bardzo inspirująca wizja i chcę być jej częścią. Wierzę, że dzięki połączeniu ambicji XTB, umiejętności zespołu oraz mojego doświadczenia, staniemy się liderem nie tylko pod względem kompleksowej oferty inwestycyjnej, ale także liderem technologicznym w sektorze inwestycyjnym. mówi Adam Dubiel, Chief Product & Technology Officer XTB.

Adam Dubiel w XTB odpowiedzialny jest za rozwój produktu i technologii oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, także związanych z AI. Kieruje zespołem ponad 400 specjalistów i specjalistek z dziedziny inżynierii oprogramowania i zarządzania infrastrukturą IT, zarządzania produktem, UX, analizy danych oraz Data Science.

Dołączenie tak cenionego eksperta jak Adam to kolejny sygnał pokazujący, że XTB jest w ścisłym gronie firm technologicznych w Polsce. Innowacyjność i nowe produkty to kluczowe elementy realizacji naszej strategii biznesowej. Obecnie, nowoczesne inwestowanie jest oparte na technologii, dlatego tak mocno stawiamy na rozwój Działu Technologii w strukturze XTB.  mówi Filip Kaczmarzyk, członek zarządu XTB.

XTB to jeden z najpopularniejszych brokerów inwestycyjnych na świecie. Grupa rozwija swoją działalność na 13 rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji. Niedawno zatrudnienie przekroczyło liczbę 1000 pracowników globalnie, a zysk operacyjny netto spółki tylko w 2022 roku przekroczył 766 mln PLN.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments