Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz dążąc do uproszczenia i automatyzacji procesów płatniczych, Asseco wraz z Ministerstwem Cyfryzacji wprowadzają nowoczesne rozwiązanie umożliwiające regulowanie należności z tytułu podatku od nieruchomości. Chęć udziału w projekcie pilotażowym zgłosiło kilkadziesiąt miast w całej Polsce. Obecnie z nowej funkcji aplikacji mObywatel mogą korzystać mieszkańcy Bydgoszczy, a od niedawna również Grudziądza i Torunia.

Połowa samorządów uwzględnionych w projekcie pilotażowym korzysta ze Zintegrowanego Systemu Informatycznego OTAGO firmy Asseco. Jest to rozwiązanie klasy ERP wspierające zarządzanie wszystkimi obszarami działalności jednostek samorządu terytorialnego, od budżetu, przez podatki i opłaty, po sprawy obywatelskie czy sferę społeczną.
Dzięki integracji Systemu OTAGO z Platformą ePłatności, mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą korzystać z bezprowizyjnych płatności BLIK za podatek od nieruchomości z poziomu aplikacji mObywatel.

To wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych w administracji publicznej. Realizowany projekt umożliwia mieszkańcom łatwe i szybkie regulowanie swoich zobowiązań podatkowych z wykorzystaniem popularnej i bezpiecznej metody płatności, jaką jest BLIK. – mówi Artur Siodmiak, Dyrektor Handlowy Asseco Data Systems S.A.

Wprowadzenie nowego rozwiązania w aplikacji mObywatel nie tylko znacząco upraszcza proces dokonywania płatności, ale także przyspiesza i automatyzuje ich księgowanie
w systemach samorządów. Co więcej, mieszkańcy korzystający z tej metody nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z realizacją płatności.

Pilotażowe wdrożenie rozwiązania to doskonały przykład współpracy sektora prywatnego i publicznego. Dzięki temu możliwe jest świadczenie lepszych e-usług obywatelom oraz zwiększenie efektywności samorządów. – dodał Dyrektor Handlowy Asseco Data Systems S.A.

W przyszłości planowany jest dalszy rozwój aplikacji mObywatel. Nowe funkcjonalności powstaną dzięki współpracy Ministerstwa Cyfryzacji i Asseco.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments