XTB ogłosił, że jego zatrudnienie przekroczyło już 1000 osób w 12 biurach na świecie. Tylko w pierwszej połowie roku liczba pracowników wzrosła o 17 proc., co jest związane z intensywnymi pracami nad rozwojem własnej technologii i nowych produktów inwestycyjnych.

Kiedy w 2007 roku zacząłem pracę w XTB jako junior sales dealer, spółka zatrudniała zaledwie 45 osób. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, imponujące jest to, co osiągnęliśmy od tamtego czasu — od wprowadzenia do naszej oferty nowych produktów, przez rosnące wyniki finansowe i szybkie tempo pozyskiwania nowych klientów na całym świecie. Za tymi osiągnięciami stoi zespół specjalistów pracujących zarówno w siedzibie XTB w Warszawie, jak i na globalnych rynkach. – powiedział Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

Od 2013 roku, spółka skupia się na rozwijaniu własnej platformy inwestycyjnej i aplikacji mobilnej XTB, co przekłada się na wzrost zatrudnienia programistów i specjalistów zajmujących się nowymi technologiami. Obecnie ponad 40% wszystkich pracowników XTB jest zatrudnionych w dziale IT, a w centrali spółki w Warszawie ten odsetek wynosi ponad 56%. Inne, równie liczne zespoły, zajmują się kompleksowym wsparciem klientów (12% pracowników) oraz planowaniem i realizacją działań marketingowych (4% pracowników).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments