Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) przygotowała Program Wsparcia Migracji do Centrum Danych GPW WATS. Jest on związany z umiejscowieniem autorskiego systemu transakcyjnego GPW – Warsaw Automated Trading System (WATS) – w nowym centrum danych.

Po szczegółowych analizach podjęliśmy decyzję, że nowy system transakcyjny GPW zostanie uruchomiony w nowym centrum danych. (…) Obecnie Członkowie Giełdy będą mieli podwójne podłączenia – do obecnego systemu transakcyjnego UTP w istniejącym centrum danych, a jednocześnie powinni rozpocząć już prace nad testowaniem systemu WATS w nowym centrum danych. W praktyce będzie to oznaczało konieczność utrzymywania podłączeń do dwóch centrów danych, co może przełożyć się na podwyższone koszty opłat telekomunikacyjnych. W związku z tym podjęliśmy decyzję o uruchomieniu Programu Wsparcia Migracji dla Członków Giełdy powiedział Grzegorz Kołodziejczyk, Dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.

W praktyce będą to rabaty naliczane od należnych opłat technologicznych rozliczanych w comiesięcznych fakturach:

Maksymalny poziom udzielanych rabatów jest uzależniony od liczby rynków, do których dany Członek Giełdy jest dopuszczony. Szczegóły funkcjonowania Programu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej GPW. dodał Dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW.

Program Wsparcia Migracji potrwa od listopada 2023 r. do listopada 2024 r. Skierowany jest do wszystkich Członków Giełdy, którzy są uprawnieni do działania łącznie na Głównym Rynku GPW, NewConnect oraz Catalyst.

Dostawcą nowoczesnego centrum danych jest firma Equinix, jeden z największych dostawców centr danych i rozwiązań kolokacyjnych na świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments