Huawei i Ericsson podpisały długoterminową umowę o wzajemnym licencjonowaniu patentów.

W ramach długoterminowej, globalnej umowy o wzajemnym licencjonowaniu, Huawei i Ericsson zobowiązują się do udostępniania patentów dla standardów, takich jak 3GPP, ITU, IEEE oraz IETF, obejmujących technologie komórkowe 3G, 4G i 5G. Umowa dotyczy sprzedaży infrastruktury sieciowej oraz urządzeń konsumenckich obu firm, zapewniając globalny dostęp do wzajemnie opatentowanych i ustandaryzowanych technologii.

Cieszymy się z zawarcia długoterminowej, globalnej umowy o wzajemnym licencjonowaniu z firmą Ericsson. Jako główni dostawcy patentów niezbędnych dla spełnienia norm (Standard Essential Patents – SEP) w dziedzinie komunikacji mobilnej, obie firmy rozpoznają wartość posiadanej przez siebie własności intelektualnej. Ta umowa tworzy silniejsze otoczenie patentowe, stanowiąc wyraz zaangażowania obu stron w poszanowanie oraz ochronę własności intelektualnej. – powiedział Alan Fan, wiceprezes i szef działu praw własności intelektualnej w Huawei.

Przez ostatnie 20 lat Huawei miał znaczącą rolę w tworzeniu głównych standardów ICT, obejmujących m.in. komunikację komórkową, technologie Wi-Fi oraz kodeki multimedialne. W 2022 r. firma zajęła czołowe miejsce w rankingu Europejskiego Urzędu Patentowego pod względem liczby zgłoszonych wniosków patentowych, składając aż 4505 aplikacji.

Nasze zaangażowanie w dzielenie się wiodącymi innowacjami technologicznymi będzie napędzać zdrowy i zrównoważony rozwój branży, a także zapewni konsumentom bardziej wydajne produkty i usługi. – dodał Alan Fan.

Huawei jest zarówno posiadaczem, jak i podmiotem wdrażającym SEP i dąży do przyjęcia zrównoważonego podejścia do licencjonowania. Podpisując tę umowę, zarówno daje, jak i otrzymuje dostęp do kluczowych technologii. Fan powiedział: „Ta umowa jest wynikiem intensywnych dyskusji, które zapewniły sprawiedliwą obsługę interesów zarówno posiadaczy patentów, jak i podmiotów wdrażających”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments