Polski butik doradztwa transakcyjnego jest najaktywniejszy także w Europie Środkowo- Wschodniej.

Według najświeższych danych renomowanej, globalnej bazy MergerMarket.com analizującej rynek fuzji i przejęć, Excalibur Capital z rekordową liczbą 7 transakcji zrealizowanych od stycznia do sierpnia 2023 roku zdobył pozycję numer 1 w Polsce. Jednocześnie firma uplasowała się na pozycji numer 1 w Europie Środkowo-Wschodniej, biorąc pod uwagę niezależnych, niekorporacyjnych doradców (z wyłączeniem globalnych sieci agregujących transakcje różnych oddziałów), oraz pozycji 3 w Europie Środkowo-Wschodniej ex aequo, uwzględniając także globalnych doradców korporacyjnych.

Excalibur Capital to butik doradztwa transakcyjnego założony w 2014 roku przez pasjonatów fuzji, przejęć i finansów przedsiębiorstw: Michała Portalewskiego i Pawła Pawłowskiego. Założyciele Excalibur Capital swoje doświadczenie zdobywali w ciągu kilkunastu lat pracy w największych instytucjach finansowych w Polsce i Londyńskim City.
Idea biznesowa założycieli polega na oferowaniu usług świadczonych przez największe i najlepsze banki inwestycyjne na świecie – zarezerwowanych wcześniej wyłącznie dla globalnych korporacji – przedsiębiorstwom w Polsce.

Krawcy miarowi świata M&A

Wynieśliśmy doświadczenie z pracy przy kilkusetmilionowych transakcjach w różnych branżach. Wiemy jak z sukcesem doprowadzać projekty tej skali do szczęśliwego końca. Każdy proces jest oczywiście inny, ale wiemy, że tym bardziej o jego sukcesie decydują tu, poza kompetencjami merytorycznymi, pieczołowitość i elastyczność w podejściu do ich realizacji, które to reprezentujemy. Pozwala nam na to niekorporacyjna struktura, jaką
stworzyliśmy. I chyba właśnie za to cenią nas najbardziej nasi klienci. Jesteśmy wdzięczni lokalnym i międzynarodowym partnerom za ich bezcenny wkład w nasz sukces, a klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając swoje „biznesowe dzieci” – podkreśla Michał Portalewski, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Excalibur Capital.

W tym roku członkowie zespołu Excalibur Capital doradzali między innymi przy fuzji najpopularniejszych w Polsce marek soków jednodniowych – Victoria Cymes i Bracia Sadownicy. Od strony sell-side wspierali także największą w Polsce firmę zajmującą się regeneracją turbosprężarek – Inter-Turbo, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów opakowań elastycznych – Drukpol oraz XBS Group – firmę działającą w obszarze logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Każdą z czterech wymienionych transakcji udało się zamknąć z inwestorem zagranicznym, branżowym lub finansowym.

Międzynarodowy ekosystem

Firma oferuje usługi doradztwa transakcyjnego skierowane do przedsiębiorców, którzy planują sprzedaż swojej firmy (w części lub w całości), poszukują inwestorów zagranicznych (aby pozyskać kapitał na rozwój) lub rozważają przejęcie innego podmiotu. Doradcy firmy pełnią rolę strategicznego partnera w procesie sprzedaży, dbającego o kompleksowe przygotowanie przedsiębiorstwa do transakcji.

Partnerzy Zarządzający Excalibur Capital – Michał Portalewski i Paweł Pawłowski – osobiście bardzo mocno angażują się w każdy proces, blisko współpracując z właścicielami firm, przeprowadzając ich przez kolejne etapy transakcji. Koncentrują się przy tym na proponowaniu swoim klientom najlepszych opcji strategicznych, skalibrowanych w sposób, by mogli oni zrealizować cele i osiągać rezultaty (nie tylko finansowe) jakie założyli. Za sprawą rozległej sieci kontaktów biznesowych, siedem z ośmiu transakcji w 2023 roku doradcy zrealizowali przy zaangażowaniu strategicznych inwestorów zagranicznych.

Dzięki rozległym kontaktom w tej branży na całym świecie, zbudowaliśmy ekosystem,
międzynarodową społeczność, która liczy dziś ponad 200 zaufanych i efektywnych
doradców. Ludzi z tożsamym nam podejściem do M&A. To gwarant naszej skuteczności.
Dzięki temu potrafimy skutecznie identyfikować wartościowych inwestorów z różnych
zakątków świata, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Hong Kong, Indie oraz
oczywiście przede wszystkim z Europy – uzupełnia Paweł Pawłowski, drugi ze Współzałożycieli i Partner Zarządzający Excalibur Capital.

Przypieczętowana pozycja #1

W połowie sierpnia Excalibur Capital podpisał kolejną, 8. już transakcję w tym roku, co ugruntowało pozycję firmy w rankingach MergerMarket.com. Doradcy wspierali przy tym właścicieli Master Pharm, drugiego co do wielkości w Europie Wschodniej producenta i usługodawcę w obszarze tworzenia witamin i suplementów diety przy sprzedaży większościowych udziałów Grupie Procemsa, wiodącemu europejskiemu producentowi i dostawcy suplementów diety.

Excalibur Capital to butik doradców transakcyjnych założony w 2014 roku przez Michała Portalewskiego i Pawła Pawłowskiego – pasjonatów fuzji, przejęć i pozyskiwania finansowania, którzy swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali w największych bankach inwestycyjnych i instytucjach finansowych w Polsce i za granicą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments