DataWalk poinformował dziś o wstępnych wynikach za pierwsze półrocze 2023 roku. Przychody w tym okresie wyniosły 13,6 mln PLN, co oznacza spadek o 25% rok do roku. 

„Po bardzo powolnym początku roku, nasze przychody zaczęły rosnąć późną wiosną. Jeden z naszych czołowych klientów – Ally Financial – kupił wieczystą licencję na nasze oprogramowanie zaraz po przyznaniu nam tytułu Technology Disruptor of the Year. Pozyskaliśmy również kilku nowych klientów z interesującym potencjałem do dalszej współpracy. Kolejną ważną rzeczą, która wydarzyła się w ostatnich tygodniach, jest odniesienie do DataWalk w czterech ‘cyklach hype’ z lipca 2023 r. opublikowanych przez branżowego giganta konsultingowego – Gartner Group. Planujemy opowiedzieć więcej na temat tego osiągnięcia podczas konferencji wynikowej. Jeśli chodzi o codzienną działalność, to naszym głównym celem pozostaje poprawa zdolności go-to-market, zwłaszcza części Field Engineering i oczywiście zamknięcie jak największej liczby nowych dużych kontraktów przed końcem roku. Jesteśmy ostrożnymi optymistami, jeśli chodzi o oba te obszary
mówi Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk.  

Powyższe wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane przy sporządzaniu kwartalnego
sprawozdania finansowego, w związku z czym nie można wykluczyć możliwości zmiany wartości wskazanych w raporcie bieżącym. Publikacja finalnego raportu nastąpi w dniu 06 września 2023 roku. W dniu 07 września odbędzie się otwarta wideokonferencja z członkami zarządu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments