Druk opakowań odgrywa ważną rolę w globalnej gospodarce, pozwalając produktom wybić się na tle innych artykułów w świecie rosnącej konkurencji w wielu segmentach. Zmiany rynkowe wskazują, że branża opakowań jest prężnie rozwijającą się gałęzią sektora druku, pozostawiając w tyle wydruk książek, katalogów, czy czasopism.

Co równie ważne, opakowania to istotna część biznesu, gdyż jest to najczęściej pierwszy punkt kontaktu między produktem a konsumentem, a to, czy przyciągają uwagę, ma ogromny wpływ na wybory zakupowe. Canon imagePRESS V1350 wyznacza zupełnie nowe standardy w druku opakowań. To jedyne urządzenie na rynku, które obsługuje tak szeroki wybór podłoży o grubości aż do 500g/m2.

Papierowe opakowania jako odpowiedź na ekologiczne wyzwania

Trendy na rynku opakowań w Europie Zachodniej pokazują rosnącą świadomość ekologiczną zarówno klientów, jak i firm. Przedsiębiorstwa coraz bardziej koncentrują się na produkcji ekologicznych opakowań. Wykorzystują przy tym przyjazne dla środowiska materiały, skupiając się na recyklingu oraz minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Opakowania papierowe są doskonałym przykładem spełnienia oczekiwań konsumentów różnych branż.

Wysoka świadomość ekologiczna konsumentów oraz regulacje dotyczące ochrony środowiska sprawiają, że przedsiębiorstwa są zmotywowane do dostosowania do tego swojej produkcji. Wybór opakowań papierowych jako bardziej ekologicznej alternatywy jest widoczny w coraz większej liczbie marek i produktów na sklepowych półkach.
Polska, będąc dynamicznie rozwijającym się rynkiem opakowań w Europie, podąża za światowymi trendami. Naturalne procesy rynkowe wskazują, że polskie firmy również zaczynają dostrzegać korzyści z zastosowania opakowań papierowych i potrzebują do tego odpowiedniego narzędzia.

Opakowania papierowe wyzwaniem w zadruku

W kwietniu 2023 roku w Polsce swoją premierę miało urządzenie Canon imagePRESS V1350, które jest w stanie sprostać wymagającym potrzebom w zakresie druku opakowań papierowych. Wszystko dzięki m.in. funkcji drukowania na różnorodnych materiałach o grubości do 500g/m2. Umożliwia to tworzenie opakowań o wysokiej jakości i estetyce.

Firmy korzystające z imagePRESS V1350 mogą cieszyć się możliwością zadruku projektu także o niestandardowych wymiarach i kształtach od 182,0 do 182,0 mm do 330,2 × 762,0 mm, co wpływa na wymierne poszerzenie oferty zadruku opakowań papierowych.

Widzimy, jak dynamicznie rozwija się rynek opakowań i jakie stawia to wyzwania. Konsumenci oczekują ekologicznych, kreatywnych i atrakcyjnych wizualnie opakowań. imagePRESS V1350 jest ważnym rozwiązaniem dla firm, które chcą wyróżnić się na rynku poprzez spersonalizowane i wysokiej jakości opakowania. Urządzenie pozwala na zadruk projektów papierowych, z których finalnie złożone będą nie tylko klasyczne pudełka, ale także opakowania o niestandardowym kształcie. Dzięki temu firmy mogą efektywnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku, wyróżnić się na tle konkurencji i dostarczać swoim klientom możliwość jakościowego zadruku papierowego opakowania, spełniające najbardziej wymagające standardy. – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska.

Uszlachetniony wydruk to atrakcyjniejsze opakowanie

imagePRESS V1350 umożliwia bezpośrednie uszlachetnienie opakowania po jego zadrukowaniu. Dzięki tej możliwości opakowania stają się trwalsze, odporne na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Daje to gwarancję, że zawartość opakowania jest chroniona podczas transportu i przechowywania. imagePRESS V1350 to ważne narzędzie dla przedsiębiorstw realizujących usługi zadruku dla takich branż jak m.in. przemysł spożywczy, farmaceutyczny, czy kosmetyczny, gdzie nie tylko estetyka, ale bezpieczeństwo i jakość opakowania są ważnymi czynnikami wpływającymi na zakupowe decyzje konsumentów.

Dzięki możliwości bezpośredniego uszlachetnienia opakowania producenci – korzystający z rozwiązań Canon, w tym także imagePRESS V1350 – oszczędzają czas, który przy użyciu konkurencyjnych urządzeń musiałby być poświęcony na przeprowadzanie dodatkowych procesów technologicznych. imagePRESS V1350 to kompleksowe rozwiązanie poszerzające możliwości firm drukarskich także o zadruk opakowań produkowanych z mediów papierowych o grubości do 500g/m2.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments