Firma RETN rozszerza działalność, dodając do swojej sieci trzy nowe punkty dostępu (Points of Presents), które zostają uruchomione w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Ten krok jest również zwiększeniem dostępności usług w kluczowych miastach będących jednocześnie strategicznymi lokalizacjami, gdzie oferowane są wszystkie usługi RETN. Informując o otwarciu nowych punktów dostępu, potwierdzamy naszą pozycję jako elastycznego, godnego zaufania dostawcy usług sieciowych, który oferuje rozwiązania najwyższej jakości.

Nowy punkt PoP w Londynie jest zlokalizowany w centrum danych Lumen przy Goswell Road. Uruchamiamy usługę IP transit dla nowych klientów, przez co zwiększamy swoją obecność w jednym z największych miast świata. „Nasz nowy PoP przy Goswell Road to przykład zwiększania aktywności w Wielkiej Brytanii, przez co docieramy z usługami RETN do większej liczby klientów na Wyspach z segmentu dostawców internetu, usług sieciowych czy dostawców treści.  informuje Chris Elliott, dyrektor sprzedaży w RETN UK.

W wyniku rozwoju RETN w Poznaniu do naszej sieci zostało dołączone centrum danych Talex, znajdujące się przy ul. Karpiej. Jego rola polega na zwielokrotnianiu przepustowości łącz światłowodowych w tym mieście. Talex staje się głównym węzłem na trasie z Europy Zachodniej do Polski i dalej, do krajów bałtyckich oraz Ukrainy, jednocześnie umacniając naszą pozycję na rynku poznańskim.

Talex znacząco zwiększy dostępność usług sieciowych w rejonie Poznania, ponieważ stanie się strategicznym węzłem dla wielu klientów z sektora telekomunikacyjnego oraz tzw. grupy enterprise, czyli dużych firm. Nowy punkt dostępu umożliwi bezpośredni dostęp do naszej sieci i do usług dla szerokiej gamy biznesów; zarówno dla firm, które już prowadzą działalność, jak i tych, które dopiero powstają i zaczynają się rozwijać.  ocenia Amy Bajer, Dyrektor Zarządzający RETN Poland & CEE.

Kolejnym punktem dostępu jest PoP Tallinn, zlokalizowany w centrum danych Greenenergy. Ten PoP oferuje usługi tranzytu IP oraz dostępu sieciowego, potwierdzając tym samym obecność firmy RETN w jednym z największych i najbardziej zrównoważonych centrów danych w krajach bałtyckich. Centrum znane jest ze swojej wyjątkowej efektywności energetycznej oraz najwyższych standardów, potwierdzonych licznymi certyfikatami. „Z wielką dumą informujemy o tym istotnym kroku w rozwoju sieci RETN na północy Europy i w regionie państw bałtyckich.

To kolejny krok ku umocnieniu pozycji naszej firmy, która już obecnie stanowi ważny most łączący Europę Wschodnią i Zachodnią, zapewniając łączność dla naszych klientów, których większość stanowią operatorzy i duże przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że otwarcie PoP Greenenergy zachęci tych klientów, którzy w swoich strategiach biznesowych stawiają na zrównoważony rozwój i praktyki proekologiczne.  mówi Timur Pertenava, Dyrektor Sprzedaży RETN Nordic and Baltic.

Przez ostatnie 12 miesięcy sieć RETN powiększyła się o ponad 50 nowych punktów dostępu oraz 10 tras światłowodowych, odpowiednio reagując na rosnące zapotrzebowanie klientów i dążąc do zapewnienia najwyższej jakości usług.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments