Sundog, spółka z branży gier wideo planuje, że prototyp Ibru zostanie ukończony do grudnia 2023 roku. Spółka niedawno zakończyła etap pre-produkcji tytułu i przystąpiła do aktywniejszych prac nad prototypem. Studio w ostatnim czasie zwiększyło zatrudnienie do 11 osób, a także rozważa pozyskanie finansowania w kolejnej rundzie inwestycyjnej. Sundog pracuje nad tytułem inspirowanym książką Olgi Tokarczuk Anna In w Grobowcach Świata. Szacowany budżet produkcji wyniesie około 15 mln zł.

Ostatnie miesiące były dla nas okresem bardzo wytężonej pracy. Dzięki temu rozpoczynamy prace prototypowe nad kluczowymi systemami rozgrywki, m.in. mechanika śledcza, umiejętności postaci, jej tworzenie oraz rozwijanie. Z tym ostatnim elementem łączy się unikalne podejście pozwalające spójniej powiązać ze sobą wpływ działań gracza na jego postać. Zwiększyliśmy także zatrudnienie do 11 osób, wynika to z rozpoczęcia kolejnego etapu w rozwoju produkcji. Szacujemy, że stworzymy prototyp gry do grudnia 2023 roku, chociaż zakładamy, że będzie to jeszcze wcześniej. Rozpoczniemy wtedy też rozmowy z wydawcami projektu. Opublikujemy także stronę Steam projektu i dodatkowe materiały. Cieszy nas także to, że w ostatnich miesiącach coraz częściej kontaktowali się z nami inwestorzy, a nawet fani tytułu, którzy byli zaciekawieni naszą spółką. Jesteśmy otwarci na takie rozmowy. – mówi Mateusz Błaszczyk, dyrektor kreatywny i współzałożyciel Sundoga.

Ibru to pierwszy tytuł Sundoga. Nad grą pracuje aktualnie około 11 osób, a docelowo spółka zamierza zbudować 20-osobowy zespół. Spółka szacuje, że budżet gry wyniesie około 15 mln zł. Gra ma być wydana w 2026 roku. Wcześniej spółka rozważy debiut na NewConnect. Czas rozgrywki planowany jest na przynajmniej 16 godzin.

Przez ostatnie miesiące zdołaliśmy stworzyć naprawdę dobry fundament do naszej gry. Teraz kiedy zakończyliśmy etap pre-produkcji będziemy stopniowo odsłaniać kolejne informacje o grze. Jesteśmy pod wrażeniem tego, że gracze i fani produkcji tak żywo reagują na nasze materiały. Ostatnio mieliśmy okazję powiedzieć o produkcji także dla francuskiego dziennika Le Figaro, co pokazuje, że na Ibru czeka międzynarodowa społeczność. – mówi Aleksandra Bieluk, współzałożycielka i dyrektorka narracyjna Sundog.

Twórcy przy projektowaniu Ibru inspirują się mitami i historią bliskiego wschodu. Nawiązania będzie można znaleźć w kulturze, ubiorach bohaterów, czy architekturze. Premiera produkcji planowana jest na 2026 rok.

W pierwszej rundzie finansowania w styczniu br. firma pozyskała od inwestorów 1,48 mln zł. W 2023 Sundog zamierza pozyskać kolejne finansowanie na rozwój produkcji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments