Eo Networks S.A., notowana na New Connect spółka Grupy Euvic, aktywnie uczestniczy w konsolidacji rynku IT. Zapowiadana w sierpniu ubiegłego roku inwestycja w szybko rosnący software house właśnie staje się faktem. Spółki domknęły umowę inwestycyjną, wg której Eo Networks objęła 20 proc. udziałów w H2B – spółce zatrudniającej na obecnie 130 osób, której przychody w minionym roku sięgnęły 30 mln PLN.

Eo Networks ma ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie rozwoju oprogramowania, a także wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów w Polsce i za granicą. Od momentu wejścia do Grupy Euvic, Spółka realizuje politykę akwizycji i rozwoju. Inwestycja w H2B to przemyślany ruch w kierunku rozwoju aktywności i wzmocnienia kompetencji w obszarze Software Development, a także umiędzynarodowienia biznesu.

Podczas procesu inwestycyjnego poznaliśmy swoje organizacje, styl pracy oraz wypracowaliśmy kierunki, w których będziemy wspólnie podążać. To dynamiczny, młody i ambitny zespół, z którym odważnie i z entuzjazmem spoglądamy w stronę rynków zagranicznych, szukając na nich szans i możliwości dla wspólnego działania. – mówi Błażej Piech, prezes zarządu Eo Networks.

H2B koncentruje swoje strategiczne działania w obszarze bezpośredniej sprzedaży i budowy nowych kanałów dystrybucji poza Polską. Realizuje projekty między innymi dla firm z sektora e-commerce, FMCG, Medtech czy Greentech. Zapewnia swoim klientom wyspecjalizowane zespoły, z unikalnym doświadczeniem i wiedzą, niezbędną dla budowy nowych oraz utrzymania i rozwoju istniejących już projektów. Wyróżnikiem rynkowej oferty H2B są usługi doradcze, w skład których wchodzą: CTO as a service — dostarczanie wysokopoziomowych kompetencji technicznych oraz konsulting w zakresie odpowiadającym roli CTO w organizacjach, a także GPT consulting — doradztwo w zakresie AI i GPT.

Sfinalizowanie transakcji to moment, od którego będziemy mogli zdecydowanie zdynamizować wspólne przedsięwzięcia i realizować strategię rozwoju bazującą na wzajemnie uzupełniających się usługach i synergii kompetencji i doświadczenia obydwu zespołów, w których upatrujemy źródła przewagi konkurencyjnej. Nadal będziemy realizować wcześniej przyjęty kierunek ekspansji geograficznej i realizacji najbardziej wymagających projektów na rynkach zagranicznych. – mówi Amadeusz Kordasiński, CEO, założyciel i jeden z głównych udziałowców H2B.

Inwestycją w H2B, Eo Networks intensyfikuje swój wzrost, stawiając na rozszerzenie portfolio kompetencji i usług oraz umiędzynarodowienie działalności. Jednocześnie, zgodnie z założeniami inwestycyjnymi, spółka nie wyklucza kolejnych transakcji jeszcze w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments