Sygnity, na podstawie doświadczeń zebranych w czasie wieloletniej współpracy z branżą finansową oraz sektorem bankowym, opracowało autorskie rozwiązanie usprawniające rozliczanie płatności. Banki zobowiązane są do dostosowania się do nowych, wymagających zmian regulacyjnych, a dotychczasowe najczęściej używane systemy nie spełniają nowych wymagań SWIFT (CBPR+) i TARGET2 (RTGS). Konwerter MT/MX opracowany przez Sygnity wspiera najnowsze standardy ISO 20022 XML, a dzięki elastycznej architekturze możliwa jest jego łatwa modyfikacja i aktualizacja.

Sektor bankowy i cała branża finansowa to jedne z najbardziej wymagających rynków. Cieszymy się więc, że nasze rozwiązania dedykowane bankowości spełniają wyśrubowane standardy i są stosowane w kolejnych, topowych na polskim rynku bankach. Konwerter MT/MX może być wdrażany zarówno jako samodzielny moduł albo stanowić element kompleksowego rozwiązania Payment Hub i jest rozwijany zgodnie z oczekiwaniami Klientów. – mówi Tatiana Giemza Dyrektor Obszaru Biznesowego Systemy Transakcyjne w Sygnity S.A.

Konwerter MT/MX – czym jest i co oferuje?

Konwerter MT/MX jest niezależną aplikacją, współpracującą z najbardziej popularnymi w bankowości serwerami aplikacyjnymi i systemami zarządzania relacyjnymi bazami danych. Aplikacja nie tylko w wygodny sposób prezentuje szczegółowe informacje dotyczące wszystkich obsłużonych komunikatów płatniczych, w sposób automatyczny dokonuje konwersji pomiędzy różnymi formatami komunikatów (MT, CBPR+, RTGS), ale posiada również mechanizm powiadamiania operatorów o zdarzeniach wymagających ich interwencji. Została zaprojektowana w taki sposób, żeby jej włączenie w aktualny proces biznesowy banku było wygodne i transparentne dla innych składowych tego procesu.

„Warto również wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa, która jest kluczowa dla sektora bankowego. Konwerter zapewnia większą kontrolę nad procesem biznesowym, dzięki powiadomieniom mailowym wysyłanym w przypadku zdarzenia wymagającego ingerencji operatora. Kwestie bezpieczeństwa i dostosowania nowych rozwiązań są dla naszych Klientów kluczowe” – Tatiana Giemza.

Rozwiązanie Sygnity pozwala bankom w szybki i efektywny kosztowo sposób dostosować się do wymagań obligatoryjnych przejścia z komunikacji SWIFT MT na SWIFT MX (również w sieci rozliczeniowej TARGET2). W dłuższej perspektywie inwestycja w nowe rozwiązanie dzięki automatyzacji obsługi transakcji oznacza znaczne oszczędności. Sama integracja aplikacji z systemami już działającymi w bankach oraz możliwość zmiany interfejsu nie stanowi problemu, dzięki elastycznemu charakterowi rozwiązania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments