HTC VIVE prezentuje zestaw do XR, VIVE XR Elite w wersji korporacyjnej dla firm z pakietem VIVE Business+. Według ostatnich prognoz branża XR może być warta 345,9 mld USD do 2030 r.1, dlatego według VIVE jest to najbardziej odpowiednia chwila, aby zaprezentować kompleksowe rozwiązanie dla businessu, które oferuje szeroki zakres wsparcia i usług klasy korporacyjnej.

Najnowocześniejszy zestaw do VR i MR – HTC VIVE XR Elite razem z pakietem aplikacji VIVE Business+, to gotowe rozwiązania sprzętowe i softwarowe, które pomogą organizacjom w szybkim i sprawnym wdrożeniu immersyjnego systemu XR w ich pracy.

XR jest szeroko stosowany w wielu branżach na całym świecie, takich jak: medycyna, edukacja, motoryzacja, rozrywka, biznes, szkolenia i wielu innych. Rozwiązanie to pomaga organizacjom wznieść się na nowy wyższy poziom planowania, komunikacji, logistyki i egzekucji. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić koszty i znacząco wpływa na poprawę wyników.

Według prognoz CCS Insight, na przestrzeni najbliższych 5 lat, przedsiębiorstwa zainwestują w XR i kupią o 20% więcej urządzeń rozszerzonej rzeczywistości. Natomiast badania przeprowadzone przez National Training Laboratory wykazało, że wskaźniki zapamiętywania treści prezentowanych w VR wyniosły aż 75%, co w stosunku do tradycyjnych metod nauczania na poziomie wykładu (5%) i czytania (10%)3, są znacznie wyższe.

Stworzone dla Biznesu

VIVE XR Elite Business Edition łączy w sobie lekki i kompaktowy zestaw XR z kompleksową obsługą biznesową i usługami HTC VIVE, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować wsparcie i usługi klasy korporacyjnej do VIVE XR Elite z VIVE Business+, w postaci nowej aplikacji, która służy do zarządzania wieloma urządzeniami XR na dużą skalę.

Dzięki VIVE Business+ organizacje mogą w łatwy sposób zarządzać, monitorować i sterować grupą urządzeń XR za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego. VIVE XR Elite Business Edition jest wyposażony w zdalne monitorowanie stanu urządzeń, a także rejestrację kodów QR, personalizację początkową i ustawienia zarządzania użytkownikami, a wszystko po to, żeby ułatwić firmom w zarządzaniu flotami urządzeń z dowolnego miejsca na Ziemi. Wkrótce zapewnione będzie również wsparcie dla rozwiązań MDM, a wiele innych pojawi się wkrótce.

Urządzenia VR mogą pracować i być zarządzane w kilku dostępnych trybach. Tryb Kiosk jest przeznaczony do w takich wydarzeń jak targi lub szkolenia, podczas których jest duża rotacja użytkowników, a urządzenia XR pozostają zaprogramowane w taki sposób, żeby wyświetlać tylko te treści, które wystawca chce pokazać odwiedzającym. Natomiast tryb Visual Odometry sprawia, że konfiguracja jest szybka i łatwa, dzięki czemu użytkownicy mogą od razu zanurzyć się w VR, bez dodatkowej konfiguracji środowiska i otoczenia.

Siła immersyjnego uczenia się wciąż rośnie, a pokazują to badania PwC, które potwierdziły, że pracownicy przeszkoleni w zakresie VR ukończyli szkolenie do 4 razy szybciej niż osoby uczące się w tradycyjny sposób i do 1,5 razy szybciej niż osoby uczące się przez Internet. Ten poziom poprawy oferuje pracownikom nową możliwość nauki i szkoleń, która znacząco przyspiesza zdolność ludzi do przekwalifikowania się i dostosowania do zmieniających się ról zawodowych i środowisk pracy.

Natomiast w badaniu przeprowadzonym przez Yale University School of Medicine, chirurdzy przeszkoleni w VR byli o 29% szybsi i popełnili 6 razy mniej błędów. Rezydenci chirurgii uczący się operacji pęcherzyka żółciowego wykazali znaczną poprawę podczas szkolenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Rezydenci nieprzeszkoleni w zakresie VR byli dziewięciokrotnie bardziej narażeni na błędy i pięciokrotnie bardziej narażeni na uszkodzenie pęcherzyka żółciowego.

„Platforma ARuVR XR dla przedsiębiorstw płynnie łączy rzeczywistość rozszerzoną (AR) i wirtualną (VR), zapewniając użytkownikom biznesowym platformę bez kodowania do tworzenia, wdrażania i zarządzania rozszerzoną rzeczywistością (XR). W połączeniu z profesjonalnym sprzętem VIVE XR Elite teraz każdy może wdrożyć programy szkoleniowe XR w ciągu zaledwie kilku dni. Frank Furnari, CEO i założyciel ARuVR.

„Innowacyjne rozwiązania wirtualnego biura Arthur, w połączeniu z zestawem HTC VIVE XR Elite, na nowo definiują sposób, w jaki przedsiębiorstwa współpracują i rozwijają się w erze cyfrowej, umożliwiając im uwolnienie się od ograniczeń fizycznych granic i przyjęcie nieograniczonych możliwości przyszłości pracy. Wspólnie umożliwiamy zespołom płynne poruszanie się po wciągających, w pełni konfigurowalnych środowiskach wirtualnych, wspierając niezrównaną produktywność, kreatywność i komunikację. Christoph Fleischmann, założyciel i dyrektor generalny Arthur.

Funkcje Mixed Reality (MR) w VIVE XR Elite odblokowują zupełnie nowy wymiar dla deweloperów i są szczególnie przydatne w scenariuszach, w których użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z wirtualnymi obiektami w rzeczywistej przestrzeni, co czyni je idealnym rozwiązaniem do współpracy, szkoleń, czy rozrywki.

Dzięki immersyjnemu szkoleniu Bepensa dla prcowników Coca-Cola, firma zredukowała o 100% wszelkie niebezpieczeństwa, które mogły w jakikolwiek sposób narazić pracowników podczas procesu nauki obsługi sprzętu i procesów maszynowych. Szkolenie immersyjne zwiększyło wydajność nauki pracowników o ponad 75%, a zaangażowanie pracowników w szkolenie wzrosło o 80%.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments